Typy na dziś – środa, 26 stycznia 2022: Puchar Narodów Afryki

Przerwa reprezentacyjna w obrębie zdecydowanej większości europejskich lig trwa w najlepsze. Wcale nie oznacza to jednak, że dziś wielbiciele piłki nożnej i osoby zajmujące się jej obstawianiem nie będą miały co robić. Nadal bowiem trwają Mistrzostwa Afryki, które już kilka dni temu wkroczyły w fazę decydującą o losie drużyn biorących udział w każdym kolejnym meczu. Emocji dziś nie zabraknie, a my w naszym przeglądzie postaramy się uporządkować statystyki, fakty i dane. Tak, aby maksymalnie ułatwić obstawianie dzisiejszych meczów.

Puchar Narodów Afryki typy
Typy na dziś – środa, 26 stycznia 2022: Puchar Narodów Afryki

Dzisiejszy przegląd dotyczył będzie wyłącznie spotkań organizowanych w ramach Pucharu Narodów Afryki. Przeanalizujemy każde z nich i podpowiemy, na które drużyny warto będzie w nich postawić, by zapewnić sobie jak największe szanse na zwycięstwo. Przypominamy jednak, że nasze analizy są zaledwie naszymi przypuszczeniami i typami. Polecamy więc konfrontować je z własnymi spostrzeżeniami i traktować je zaledwie jako dodatkowy materiał do analizowania.

Typy na dziś – Puchar Narodów Afryki

Dziś ostatni dzień zmagań w 1/8 finału rozgrywek Pucharu Narodów Afryki. Ostatecznie zadecyduje on o kształcie ćwierćfinałów (które ruszają już w najbliższą sobotę). W pierwszym z dzisiejszych meczów Wybrzeże Kości Słoniowej zawalczy z Egiptem. Początek tego meczu już o godzinie 17:00. Trzy godziny później mecz Mali z Gwineą Równikową oficjalnie zamknie tę fazę rozgrywek. Pewne w tym wszystkim jest jedno – dziś dwie drużyny awansują, a dwie pożegnają się z turniejem. Emocji na pewno nie zabraknie.

Uwaga. Podobnie jak w przypadku innych spotkań tej fazy turnieju, mecz ten nie może zakończyć się remisem. Dlaczego można na takowy postawić? Standardowy rynek na zakłady bierze bowiem pod uwagę wyłącznie podstawowy czas gry. Jeśli uważamy, że cały mecz (po ewentualnej dogrywce i rzutach karnych) zakończy się zwycięstwem którejś z drużyn, postawmy na jej awans.

Typy na mecz Wybrzeże Kości Słoniowej – Egipt

Aktualne kursy:

  • 2.24 – 3.05 – 3.50 (Fortuna),
  • 2.24 – 2.95 – 3.50 (STS),
  • 2.26 – 3.07 – 3.56 (eWinner).

Bardzo emocjonujący pojedynek między dwoma faworytami do Mistrzostwa. Wybrzeże Kości Słoniowej ma za sobą bardzo dobrą dla siebie fazę grupową tego turnieju. Nie przegrała w nim żadnego meczu, zaledwie jedno spotkanie remisując. Jako jeden z przyszłych gospodarzy Mistrzostw Afryki, będzie próbowała zrobić wszystko, by pokazać, że nie potrzebuje przewagi własnych stadionów, by odnosić sukcesy. Ostatnio sięgała po tytuł Mistrza Afryki w 2015 roku (a wcześniej w 1992). Niemal zawsze zaś dociera przynajmniej do rozgrywek ćwierćfinałowych. Z pewnością nie będzie chciała zerwać z tą tradycją. WKS to drużyna solidna i doskonale radząca sobie na boisku. Możemy śmiało określić ją mianem faworytki.

Warto wiedzieć: do tej pory oba zespoły miały okazję stoczyć ze sobą sześć spotkań. Ich statystyki nie wskazują wyraźnie na przewagę któregoś z nich. Dwa zwycięstwa leżą nowiem po stronie Wybrzeża Kości Słoniowej, a trzy – po stronie Egiptu. Drużyny te jednak ostatnio widziały się ze sobą w 2013 roku. Od tego czasu zaś wiele się zmieniło.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Egipt jest bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii Pucharu Narodów Afryki. Po mistrzostwo sięgał już siedem razy i niemal zawsze zajmuje dość wysokie miejsce. Dziś jednak spotka się z rywalem, który zdecydowanie jest w stanie stanąć mu na przeszkodzie. Zwłaszcza patrząc na to, jak Egipcjanie poradzili sobie w fazie grupowej. Choć wygrali dwa mecze, w sumie strzelili zaledwie dwie bramki. Wcale też nie pokazali wybitnej formy, dzięki której mogliby być uważani za faworytów. Choć są doświadczeni i znacznie bardziej kojarzeni na arenie międzynarodowej, odstają pod kątem formy od swoich dzisiejszych rywali. To na zwycięstwo Wybrzeża Kości Słoniowej stawiamy, nie sądząc jednak, by przyszło mu ono łatwo.

Typ na dziś: zwycięstwo Wybrzeża Kości Słoniowej (kurs 2.26 na www.eWinner.pl). 

Typy na mecz Mali – Gwinea Równikowa

Aktualne kursy:

  • 1.55 – 3.70 – 6.60 (Fortuna),
  • 1.56 – 3.70 – 6.45 (STS),
  • 1.57 – 3.79 – 6.75 (eWinner).

Choć reprezentacja Mali przywodzi na myśl kraj egzotyczny i nie do końca zainteresowany piłką nożną, rzeczywistość jest zgoła odmienna, a jego reprezentacja radzi sobie świetnie w rozgrywkach na własnym kontynencie. 53. drużyna rankingu FIFA, bardzo regularnie gości na podium Pucharu Narodów Afryki, do którego udaje jej się dostawać nieprzerwanie od 2008 roku. Przez fazę grupową przemknęła bez większych problemów, awansując z pierwszego miejsca, po dwóch wygranych i remisie, ale też z aż czterema strzelonymi bramkami. Jest drużyną w świetnej formie, którą wydaje się potwierdzać aż dziewięć spotkań bez żadnej przegranej. Dziś na pewno będzie faworytką. Zwłaszcza że zagra z przeciwnikiem, z którym zazwyczaj jest jej po drodze.

Warto wiedzieć: dwukrotnie widziały się ze sobą na boisku zespoły Mali i Gwinei Równikowej. Ta ostatnia nie strzeliła w tych meczach żadnej bramki, dwukrotnie przegrywając i pokazując się z nie do końca dobrej strony. Oba spotkania miały miejsce w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki, w 2016 roku.

superbet bonusy 2022
Nowe bonusy i promocje w Superbet z kodem promocyjnym

Gwinea Równikowa nie należy do czołówki drużyn afrykańskich. 116. drużyna rankingu FIFA, jeszcze nigdy nie brała udziału w Mistrzostwach Świata. Co jednak ciekawe, gdy tylko udawało się jej kwalifikować do Pucharu Narodów Afryki, udawało jej się osiągać świetne wyniki. Udział w turnieju brała dwukrotnie – w 2012 roku dostała się do ćwierćfinału, a w 2015 roku zajęła czwarte miejsce. Mimo niepozornego wyglądu, potrafi więc zaskoczyć. Tak zresztą, jak w fazie grupowej, w której uległa tylko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ze znacznie lepszym rywalem przegrała jednak tylko jedną bramką, po bardzo wyrównanej walce. Jako że w tym meczu nie będzie miała zbyt wiele do stracenia, z pewnością też będzie się starała o sukces. Tym będzie zwycięstwo, na które ma tutaj niewielkie szanse. Nadziei może upatrywać w doprowadzeniu do rzutów karnych. Patrząc jednak na aktualną formę Mali, wątpliwe jest, by do takowych doszło. Stawiamy właśnie na Mali uważając, że zasłużyło na awans, a w dzisiejszym meczu nie powinno mieć żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Typ na dziś: zwycięstwo reprezentacji Mali (kurs 1.57 na www.eWinner.pl).

Bukmacherzy w Polsce – u którego obstawiać typy na dzisiaj?

W przypadku dzisiejszych meczów praktycznie wszyscy bukmacherzy online mogą paść naszym wyborem – w ofercie każdego bowiem znajdziemy oba spotkania, które zostaną rozegrane w ramach Mistrzostw Afryki. To jednak, że mamy tutaj olbrzymi wybór nie oznacza, że decyzję powinniśmy podjąć bez zastanowienia się. Jedni legalni bukmacherzy proponują bowiem lepsze warunki na nie, a inny – nieco gorsze.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Naszym zdaniem opcjami idealnymi na dzień dzisiejszy są według wielu typerów najlepsi bukmacherzy w Polsce STS, Fortuna i eWinner. W przypadku każdego z nich możemy liczyć tak na świetne kursy bukmacherskie, jak i na dużą liczbę rynków na zakłady wzajemne. Dzięki temu możemy mieć u nich pewność, że warunki na obstawianie będziemy mieli obiektywnie najlepsze. Co więcej, u wybranych z tych buków będziemy mogli obejrzeć dzisiejsze mecze, co ma ogromne znaczenie. W końcu nie są one emitowane na żadnym polskim programie telewizyjnym. U każdego z tych buków możemy też liczyć na ciekawe bonusy bukmacherskie, które są w stanie znacząco poprawić naszą sytuację jako typującego.

Wiele spośród tych promocji skierowanych jest wyłącznie do nowo rejestrujących się użytkowników. Jeśli takimi jesteśmy, nie zapominajmy, by w czasie rejestracji wprowadzić w odpowiednie pole formularza kod promocyjny BETONLINE. W tym samym formularzu znajdziemy również opcję wyrażenia zgody na otrzymanie bonusu powitalnego. Powinniśmy je zaznaczyć – zwłaszcza że ten stanowi podstawę i najbardziej wartościową część oferty promocyjnej wspomnianych bukmacherów. Co ważne, z obu tych promocji jesteśmy w stanie skorzystać w pełni za darmo. Choć będziemy przy tym musieli spełnić pewne wymagania, dodatkowe środki z pewnością nam się przydadzą. Zwłaszcza że w najbliższych tygodniach będziemy mieli mnóstwo meczów do oglądania, ale i obstawiania. Na żywo i w formule przedmeczowej.

5 / 5. Ocen: 3

Podobne artykuły

Back to top button