Wybory w Polsce 2023 – zakłady, kursy, typy bukmacherskie

Już 15 października 2023 roku Polacy pójdą do urn wyborczych, aby wybrać swoich przedstawicieli w Sejmie oraz Senacie na kolejne cztery lata. Która partia wygra wybory? Czy triumfatorzy zdołają w pojedynkę utworzyć większość sejmową? Kto zostanie nowym premierem? Sprawa jest najwyższej rangi, dlatego postanowiliśmy wziąć pod lupę ofertę legalnych bukmacherów i sprawdzić, co na temat każdej z tych kwestii sądzą analitycy oraz eksperci. 

Wybory w Polsce 2023 – zakłady, kursy, typy bukmacherskie

PKW zdecydowała – 15 października Polacy pójdą do urn!

Państwowa  Komisja Wyborcza zaakceptowała właśnie wniosek Prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie wyborów parlamentarnych w dniu 15 października 2023 roku. Oznacza to, że kampania wyborcza ruszy w zbliżających się tygodniach pełną parą, a sztaby poszczególnych komitetów nie będą szczędziły sobie wzajemnych kuksańców i uszczypliwości. 

W październikowych wyborach Polacy wybiorą partię, która podejmie się misji utworzenia nowego rządu, a także 460 swoich przedstawicieli w Sejmie oraz 100 członków Senatu. Obok tak ważnego wydarzenia nie mogli rzecz jasna przejść obojętnie analitycy tworzący zakłady i kursy bukmacherskie dla liderów polskiego rankingu, a my zerkamy jakie scenariusze na zbliżające się miesiące przewidują eksperci. 

Kiedy wybory do sejmu?15.10.2023
Gdzie obstawiać zakłady na wybory?Superbet.pl
Zalety bukmacheraBukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalnaSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych bukmacherów

Kto wygra wybory w Polsce 2023? Zakłady bukmacherskie Fortuna

Podstawowe pytanie przy tego typu wydarzeniach brzmi – kto wygra wybory do sejmu 2023? Która partia okaże się zwycięska i będzie miała okazję uformować nowy rząd? Tę kwestię pod swoją bukmacherską lupę wzięli analitycy legalnego serwisu Fortuna. 

Ich zdaniem październikowe wybory wygra Zjednoczona Prawica, która według analityków Fortuny nie powinna mieć większych trudności z pokonaniem Koalicji Obywatelskiej o co najmniej 3 punkty procentowe. 

Patrząc na kursy bukmacherskie Fortuny to jeszcze większa będzie przewaga połączonych sił Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski nad Konfederacją, a eksperci są zdania, że taka przewaga będzie kształtowała się w granicach 1-19 punktów procentowych. 

Czy Zjednoczona Prawica utrzyma samodzielną władzę, a jeśli nie, to kogo zaprosi do koalicji? Kursy Betfan

Wygrana w wyborach jest bardzo istotna, natomiast równie ważne, co samo zwycięstwo jest uzyskanie takiej ilości mandatów w parlamencie, aby mieć możliwość samodzielnego rządzenia, czyli utworzenia rządu bez konieczności wchodzenia w koalicje z politycznymi przeciwnikami. 

Trudno w tym momencie precyzyjnie określić wynik procentowy, który zagwarantuje zwycięskiej partii możliwość samodzielnego rządzenia, gdyż wiele zależy od wyników pozostałych komitetów. Patrząc jednak na zakłady bukmacherskie od Betfan już teraz można stwierdzić, że jeśli rzeczywiście Zjednoczona Prawica wygra wybory, to trudno będzie jej uzyskać wymaganą większość w parlamencie (TAK – 3.00, NIE – 1.30). 

W kim zatem obóz Zjednoczonej Prawicy będzie szukał przyszłego koalicjanta po wyborach (o ile oczywiście PiS oraz SP zwyciężą w głosowaniu Polaków)? Zdaniem analityków bukmachera Betfan będzie to Konfederacja, obok której widnieje kurs 1.80, podczas gdy w kategoriach sporej niespodzianki należałoby rozpatrywać wejście w koalicję z Lewicą (20.00) oraz Koalicją Obywatelską (30.00). 

Jaki będzie wynik poszczególnych partii w wyborach parlamentarnych? Typy bukmacherskie STS

Fakt, kto z kim wejdzie w koalicję oraz kto będzie miał w ogóle szansę zasiąść do rozmów przy stole, będzie zależało od procentowego wyniku poszczególnych partii. Na jakie poparcie mogą liczyć konkretne komitety wyborcze? Nad tą sprawą pochylili się analitycy bukmachera STS

Ich zdaniem, gdyby wybory parlamentarne w Polsce odbywały się dziś, to Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie ok. 34% głosujących, wynik Koalicji Obywatelskiej oscylowałby wokół 31%, Konfederacja zakręciłaby się ok. 13,5% głosów, Trzecia Droga byłaby blisko wyniku 10%, z kolei wynik Lewicy wynosiłby ok. 9%. Czy przewidywania ekspertów oraz analityków bukmachera STS potwierdzą się podczas październikowego głosowania? Przekonamy się wkrótce. 

Kto zostanie nowym premierem? Typy bukmacherskie Betfan

Zwycięska partia to jedno, natomiast liderzy poszczególnych komitetów marzą o wygraniu wyborów z jeszcze jednego powodu, a mianowicie możliwości stanięcia na czele nowo wybranego rządu. Kto będzie nowym premierem? Większych wątpliwości nie mają analitycy tworzący kursy bukmacherskie Betfan. 

Ich typowanie nie pozostawia cienia wątpliwości, że nowym szefem rządu zostanie Mateusz Morawiecki (kurs 1.30). Aktualny premier dość wyraźnie wyprzedza w tym wyścigu szefa opozycji w osobie Donalda Tuska (3.85), Beatę Szydło (kurs 4.75) oraz Mariusza Błaszczaka (kurs 5.50). 

KOD: BETONLINE

W SUPERBET 3754 PLN NA START

Referendum 2023 – zakłady bukmacherskie STS

Polski parlament zdecydował, że tego samego dnia, co wybory parlamentarne 2023 odbędzie się także referendum. Na jakie tematy będą mogli wypowiedzieć się osoby, które odwiedzą lokale wyborcze? Do ich dyspozycji będą cztery zagadnienia, a mianowicie:

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Aby wynik referendum był ważny i uznany za wiążący, to musi w nim wziąć udział ponad połowa osób uprawnionych do głosowania. Zdaniem analityków tworzących zakłady bukmacherskie STS tak się właśnie stanie, a typując taki scenariusz w tej firmie można pomnożyć swój depozyt w STS po kursie 1.50 (opcja NIE została wyceniona po kursie 2.50). 

5 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

Back to top button