Southern Vipers w finale Rachael Heyhoe Flint Trophy

Drużyna Souther Vipers pokonała wczoraj zespół Northern Diamonds we wczorajszym – ostatnim już dla obu tych drużyn – meczem krykieta kobiet przed finałami rozgrywek w fazie grupowej drugiej edycji turnieju Rachael Heyhoe Flint Trophy. Tym samym zagwarantowała sobie nie tylko pierwsze miejsce w tabeli, ale też udział w finale rozgrywek. Ten został zaplanowany na przyszłą sobotę.

Southern Vipers w finale Rachael Heyhoe Flint Trophy

Wczorajsze spotkanie było bardzo emocjonujące, gdyż to ono miało zadecydować o pierwszym finaliście rozgrywek. Okazało się jednak dość jednostronne. Georgii Elwiss udało się pokierować swoją drużynę ku zwycięstwu. To ona była najlepszą zawodniczką spotkania, zdobywając aż 84 punktów. Świetnie poradziła sobie również pani kapitan zespołu, Georgia Adams. Na jej koncie ostatecznie znalazło się aż 67 punktów. Mimo wszystko jednak spotkanie nie było łatwe, a za to bardzo emocjonujące.

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie, w którym Northern Diamonds podejmie u siebie drużynę Central Sparks w meczu mającym zadecydować o ostatecznym kształcie tabeli. Spotkanie to zadecyduje, która z tych dwóch drużyn zajmie drugie miejsce i trafi do finału, a która zakończy rywalizację na trzeciej pozycji i będzie musiała zadowolić się brązowym medalem. Możliwa jest zatem powtórka ostatniego meczu fazy grupowej drużyn Southern Vipers i Northern Diamonds. Zwłaszcza że ta ostatnia jest doskonale przygotowana do tego turnieju.

Aktualna tabela rozgrywek Rachael Heyhoe Flint Trophy 2021

  1. Southern Vipers – 27 punktów – finalista
  2. Northern Diamonds – 23 punkty
  3. Central Sparks – 22 punkty
  4. Lightning – 13 punktów
  5. South East Stars – 13 punktów
  6. Western Storm – 13 punktów
  7. Thunder – 13 punktów
  8. Sunrisers – 0 punktów

Rachael Heyhoe Flint Trophy to turniej organizowany od ubiegłego roku, rozgrywany na najpopularniejszych w krykiecie zasadach. Bierze w nim udział osiem zespołów, które toczą bój najpierw w fazie grupowej (jedna tabela), a następnie w fazie medalowej. W tym momencie obrońcą tytułu jest drużyna Southern Vipers, która weźmie udział w sobotnim finale i podejmie się jego obrony.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button