Australia wygrywa z Afryką Południową i przywraca swoje nadzieje na puchar Rugby Championship

Reprezentacja Australii w rugby – przede wszystkim za sprawą Lena Ikitau i Mariki Koroibete – wygrała z Afryką Południową w kolejnym spotkaniu w ramach Rugby Championship. Tym samym zachowała swoje szanse w tym właśnie turnieju. Ten znajduje się już na półmetku rozgrywek (stoczona została czwarta z siedmiu rund w jego obrębie).

Australia wygrywa z Afryką Południową i przywraca swoje nadzieje na puchar Rugby Championship

W pierwszej połowie spotkania Australii z Afryką Południową Len Ikitau zdołał wypracować sobie aż dwa touchdowny, jednak to Springboks objęło prowadzenie za sprawą znakomitego Lukhanyo Am dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części rozgrywki. Zwycięstwo Australii zagwarantował Koroibete, który w świetny sposób zdobył punkty aż dwukrotnie w przeciągu sześciu minut.

Wygraną Australii skomentował Jacques Nienaber, szkoleniowiec Afryki Południowej. „Zostaliśmy pokonani na każdym polu – w obronie, w wykopywaniu, w ataku. Nie był to z naszej strony mecz wystarczający i pokazujący charakter Springboks.”. Rzeczywiście, ciężko nie zgodzić się z tym, że rugbyści Australii doskonale radzili sobie z odpieraniem kolejnych fal ataków swoich oponentów, a przy okazji wykazywali się dużą skutecznością w wyprowadzaniu tych własnych. Konsekwencja właśnie w tym zagwarantowała im cenne zwycięstwo.

W piątek rundzie rozgrywek Rugby Championship przed Afryką Południową bardzo ciężkie zadanie. Stanie bowiem naprzeciw liderów klasyfikacji – niepokonanej drużyny Nowej Zelandii, która imponuje swoimi statystykami. Australia będzie zaś miała szansę na kolejne punkty. Zagra ze znacznie słabszą Argentyną, która w tym sezonie nie wygrała ani jednego spotkania.

Rugby Championship – wyniki rundy 4

  • Australia 30 – 17 Afryka Południowa
  • Argentyna 13 – 36 Nowa Zelandia

Aktualnie na pierwszym miejscu tabeli Rugby Championship znajduje się Nowa Zelandia, która jest w bardzo komfortowej sytuacji. Posiada aż 20 punktów. Druga w zestawieniu Południowa Afryka posiada ich 10, a zatem połowę. Australia dzięki czwartej rundzie uplasowała się na trzecim miejscu z 9 punktami na swoim koncie. Argentynie zaś do tej pory nie udało się zdobyć żadnego punktu.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button