Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym ruszają już dziś – Michał Kwiatkowski zawalczy trofeum

Powoli dobiega końca sezon w kolarstwie szosowym. Jak co roku, zwieńczą go Mistrzostwa Świata, które wyłonią mistrzów tej właśnie dyscypliny. Mistrzostwa rozpoczną już już dziś, jazdą indywidualną na czas mężczyzn. Miejscem wydarzenia będzie belgijska Flandria, a w rywalizacji weźmie udział również reprezentant Polski. Będzie nim lider naszej kadry na mistrzostwa – Michał Kwiatkowski. Fakt ten może nieco dziwić, gdyż zazwyczaj do tego pojedynku wystawiany jest Maciej Bodnar (mistrz kraju w tej specjalności). Inne plany na jego udział miała jednak jego grupa.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym ruszają już dziś – Michał Kwiatkowski zawalczy trofeum

Nie da się powiedzieć, by Kwiatkowski był faworytem do podium. co wydają się potwierdzać aktualne kursy bukmacherskie właśnie na jego zwycięstwo. Nie dają mu one na nie wielkich szans. Kolarz brytyjskiej drużyny INEOS-Grenadiers jest jednak – jak sam twierdzi – dobrze przygotowany do tego turnieju i z pewnością potrafi jeździć samotnie. Udowodnił to trzy lata temu, podczas Mistrzostw Świata w Innsbrucku. Znalazł się wtedy tuż poza podium.

Start Kwiatkowskiego w dzisiejszej rywalizacji zaplanowany został na godzinę 15:56. Mężczyzna będzie zatem siódmym kolarzem od końca, który pojawi się na trasie. Same Mistrzostwa Świata rozpoczną się prawie półtora godziny wczesniej, o godzinie 14:30.

Trasa tegorocznych Mistrzostwa Świata jest płaska i liczy sobie 43,3 kilometra. Punktem startowym w jej obrębie jest kurort Knokke-Heist. Meta zaś usytuowana została w Brugii. Tytułu Mistrza Świata sprzed roku będzie tutaj bronił Włoch Filippo Ganna. Na jego start będzie jednak trzeba poczekać. Wystartuje bowiem jako ostatni (o godzinie 16:05). Zawodnik ten radził sobie znakomicie, jednak w czasie niedawnych Igrzysk Olimpijskich zajął dopiero piąte miejsce. W Mistrzostwach Europy, które odbyły się nieco wcześniej, trafił na drugie miejsce podium. Trofeum zdobył wtedy Szwajcar, Stefan Kueng.

Jakiś czas temu poznaliśmy pełen skład Wielkiej Brytanii na te Mistrzostwa. Brytyjczycy jednak, podobnie jak Polak, nie są faworytami na dzisiejszej trasie. Koniec dzisiejszego eventu zaplanowany został na godzinę 17:00 – wtedy też powinniśmy poznać klasyfikację końcową.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button