Kapitan reprezentacji Australii w krykiecie zostanie poddany operacji szyi

Kapitan reprezentacji Australii w krykiecie, Tim Paine, będzie musiał przejść operację szyi, dzięki której będzie mógł odzyskać sprawność we własnym ciele. Jest to dość nieciekawa informacja dla jego zespołu, który już w grudniu tego roku rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji turnieju The Ashes – najpopularniejszego w obrębie tej właśnie dyscypliny sportu.

Kapitan reprezentacji Australii w krykiecie zostanie poddany operacji szyi

Trzydziestosześciolatek będzie potrzebował operacji, by wyleczyć uszkodzony nerw w jego szyi. Mężczyzna już od jakiegoś czasu uskarżał się na bóle w szyi i lewym ramieniu, które były wywołane wystającym dyskiem. Sam bardzo optymistycznie podchodzi do zbliżającej się operacji. Uważa, że będzie gotowy do powrotu do pełnych treningów do przyszłego miesiąca. „Konsensus, do którego doszedł chirurg z medycznym zespołem australijskiego krykieta zakłada natychmiastowe wykonanie operacji, co zapewni mnóstwo czasu na to, by w pełni przygotować się na lato” – powiedział Paine.

Australia w 2019 roku zremisowała wynikiem 2-2 w Anglii, przez co (zgodnie z zasadami tej dyscypliny sportu) zachowała swój tytuł. Był to pierwszy remis od 1972 roku. Australijska federacja liczy na to, że tegoroczne rozgrywki zostaną stoczone w sposób standardowy. Niektórzy gracze z reprezentacji Anglii sugerują jednak, że są skłonni wycofać się z rozgrywek, jeżeli restrykcje związane z koronawirusem uniemożliwią im zabranie ze sobą ich rodzin.

Sezon 2021-2022 The Ashes rozpocznie się 8 grudnia 2021 roku w Brisbane i potrwa do 18 stycznia roku 2022.

The Ashes to turniej krykieta, który odbywa się rokrocznie, naprzemiennie w Anglii i Australii. Biorą w nim udział reprezentacje tych dwóch krajów. Turniej obejmuje pięć pięciodniowych meczów testowych, w dwóch tak zwanych „innings” każdy. Poza tym turniejem Australia ma zamiar zorganizować pierwsze w historii rozgrywki przeciwko Afganistanowi. Te mają się rozpocząć 26 listopada, a zatem tuż przed ważniejszym The Ashes. Federacja Australijska bierze jednak pod uwagę jego anulowanie, jeżeli Talibowie nie pozwolą swojemu kobiecemu zespołowi wziąć w nim udział.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button