Kobieca i męska reprezentacja Anglii nie weźmie udział w rywalizacji w Pakistanie

Kobieca i męska reprezentacja Anglii w październiku miały wziąć udział w serii dwóch meczów w formule T20 w Pakistanie. ECB jednak podjęło decyzję o wycofaniu się z tych spotkań. Decyzja ta nastąpiła po tym, jak Nowa Zelandia postanowiła nie udawać się na tę samą imprezę. Finalnie więc dwie kluczowe dla krykieta reprezentacje nie odwiedzą Rawalpindi.

Kobieca i męska reprezentacja Anglii nie weźmie udział w rywalizacji w Pakistanie

Spotkania mężczyzn, które miały być rozgrzewką przed Pucharem Świata T20 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie były zaplanowane na 13 i 14 października. Reprezentacja kobiet również miała rozegrać dwa spotkania – równolegle do mężczyzn, w te same dni.

Sytuację postanowiło wyjaśnić ECB (English and Wales Cricket Board) w swoim oficjalnym oświadczeniu:

„ECB ma długofalowe zobowiązania związane z Pakistanem jako częścią programu przyszłości dla męskiego krykieta. Wcześniej w tym roku zgodziliśmy się na rozegranie dwóch dodatkowych meczów rozgrzewkowych w Pakistanie w październiku, dodając do tego podwójne wystąpienia kobiet i ich krótki wypad właśnie do Pakistanu.

Zarząd ECB spotkał się w ten weekend, by przedyskutować wspomniane mecze Kobiecej i Męskiej Reprezentacji Anglii. Potwierdzamy, że z dużą niechęcią postanowił wycofać oba zespoły z ich październikowego wyjazdu.”

Organizacja wzięła pod uwagę zdrowie fizyczne i psychiczne swoich kadr, określając je priorytetowe i jeszcze ważniejsze w czasach, w których aktualnie żyjemy. Rosnące niepokoje związane z podróżowaniem w region Pakistanu doprowadziły do podjęcia takiej decyzji. Wszystko ze względu na COVID, który w dużym stopniu mógłby ograniczyć zawodników i ich swobodę, a – co za tym idzie – dobre samopoczucie na miejscu.

Powyższe wiadomości są o tyle zaskakujące, że angielska i pakistańska federacja żyją ze sobą w olbrzymiej przyjaźni. Wsparcie między tymi dwoma krajami właśnie na przestrzeni krykieta było bardzo duże. Nie wiadomo jeszcze, jak pakistańska federacja odniesie się do tej decyzji. Można jednak się spodziewać, że zrozumie obawy, a cały event odbędzie się w późniejszym czasie. Warto jednak poczekać na oficjalne informacje właśnie w tym temacie.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button