Natalie Haythornthwaite powraca do Manchester Thunder na sezon 2022

Utalentowana zawodniczka netballa, a zarazem reprezentantka Anglii w tym właśnie sporcie Natalie Haythornthwaite właśnie podpisała kontrakt z drużyną Manchester Thunder, w której będzie występowała w sezonie 2022. Kobieta przez trzy lata grała w Australii, gdzie udało jej się przez ten czas zdobyć dwa ligowe tytuły. Najświeższy z nich zdobyła tego sierpnia, wygrywając w wielkim finale Super Netballa. Z pewnością wzmocni brytyjski zespół z Manchesteru. Jest pierwszą zawodniczką, którą ten pozyskał na nadchodzący sezon. Haythornthwaite grała już dla tej drużyny w sezonie 2016. Jest więc doskonale znana jej wielbicielom. Znana i długo wyczekiwana.

Natalie Haythornthwaite powraca do Manchester Thunder na sezon 2022

28-letnia kobieta już od swojego reprezentacyjnego debiutu w 2015 roku pełni bardzo istotną rolę w składzie reprezentacji Anglii. W sumie zagrała dla niej aż pięćdziesiąt spotkań (a te, gwoli przypomnienia, rozgrywają się rzadziej niż w innych dyscyplinach sportu), wygrywając złoty medal Commonwealth Games w 2018 roku i brązowy w czasie Pucharu Świata w 2019 roku.

Swoją karierę zawodniczka rozpoczynała w drużynach Leeds Carnegie i Yorkshire Jets. To jednak obecność w składzie Manchester Thunder przyniosła jej największą popularność. Od 2016 roku (a zatem od momentu dołączenia do tego zespołu) podnosiła pucha Superleague wielokrotnie. W końcu, chcąc rozwijać swoją karierę, postanowiła udać się do Australii. „Każdy doskonale wie, że byłam daleko od domu przez ostatnie kilka lat. W międzyczasie stęskniłam się za nim bardzo. Było więc dla mnie naprawdę ważne, by wrócić do niego. Jestem podekscytowana tym, że znów będą miała okazję grać w Wielkiej Brytanii” – skomentowała swoje ponownie związanie się z klubem.

„To dość niesamowite, że jeszcze sześć lat temu podpisywałam swój pierwszy kontrakt z Thunder. Przez cały mój czas spędzony w Australii zyskałam mnóstwo doświadczenia i dowiedziałam się, jak wygląda życie pełnoetatowej netballerki właśnie tutaj. Cieszę się, że mogę to wszystko przenieść tutaj, jednak wciąż muszę nauczyć się wielu rzeczy i kontynuować rozwój w kontekście mojej gry w netballa” – dodała.

Choć netball nie cieszy się dużą popularnością w Polsce, bije jej rekordy właśnie na Wyspach i w Australii.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button