Reprezentacja Niemiec z pierwszym miejscem w jeździe na czas drużyn mieszanych

W dniu wczorajszym zakończyła się rywalizacja w jeździe na czas drużyn mieszanych, będąca częścią rozgrywanych właśnie kolarskich mistrzostw świata we Flandrii. Na podium stanęła drużyna Niemiec, która praktycznie zdeklasowała rywali. Drudzy byli Holendrzy, a trzeci – rzutem na taśmę – Włosi, którzy wyprzedzili Szwajcarię o zaledwie pięć setnych sekundy. Polakom nie udało się wywalczyć żadnego lepszego miejsca. Ze stratą rzędu 3 minut 23 sekund i 18 setnych sekundy, zajęli dopiero dziesiąte miejsce.

W drużynie Biało-Czerwonych znalazło się miejsce dla sześciu zawodników. W naszym składzie znaleźli się Daniel Papierski, Bartosz Rudyk, Filip Maciejuk, Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga oraz Aurela Nerlo. W całej rywalizacji udział wzięło trzynaście drużyn. Rywalizacja odbywała się w schemacie, w którym najpierw na trasę ruszali mężczyźni, a następnie panie. Wyścig odbywał się na dystansie 44,5 km, rozpościerającej się wzdłuż gminy Knokke-Hesit i Brugii. Faworytami tego startu byli Holendrzy, którym niewiele zabrakło do spełnienia stawianych przed nimi oczekiwań. Przegrali z Niemcami o zaledwie 13 sekund.

Klasyfikacja drużyn mieszanych w jeździe na czas (44,5 km)

13. UCI World Cycling Centre (+6:29).

Oczywiście to nie koniec zmagań kolarzy na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Te potrwają bowiem aż do niedzieli, 26 września. Dziś przerwa w ich rozgrywaniu, natomiast w piątek rozegrane zostaną mistrzostwa juniorów (do 18 lat) i orlików (do lat 23). Na sobotę zaplanowany został wyścig elity kobiet, będący najważniejszym wydarzeniem dla nich właśnie. W niedzielę zaś, o godzinie 10:20 będziemy świadkami wyścigu elity mężczyzn, który jednocześnie zakończy tegoroczne Mistrzostwa Świata, a w którym swoją szansę dostanie Dawid Kwiatkowski. Polak przygotowywał się do tego wyścigu w czasie Grand Prix de Denain.