Szwajcaria ograła Serbów

23.06.2018 07:45

W jednym z dotychczas najciekawszych spotkań rosyjskiego mundialu reprezentacja Szwajcarii pokonała 2:1 drużynę narodową Serbii i jest już tylko o jeden mały krok od awansu do 1/8 finału FIFA World Cup 2018.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się w sposób wymarzony dla Serbów, którzy już po upływie pięciu minut prowadzili 1:0, po bramce Aleksandara Mitrovicia, który wykorzystał precyzyjne dogranie Dusana Tadicia. Co więcej, mieli oni kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale ten do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa miała już zupełnie inny przebieg. Do roboty wzięli się Szwajcarzy, którzy zdominowali przeciwnika. Znakomita postawa została wynagrodzona dwoma bramkami. Najpierw do wyrównania doprowadził Granit Xhaka (54.) potężną bombą z dystansu, a w samej końcówce przeciwnika dobił Xherdan Shaqiri (90.).

Co ciekawe, piłkarze ci są pochodzenia kosowsko-albańskiego, a więc wywodzą się z narodów skonfliktowanych z Serbami. Obaj nie omieszkali zademonstrować tego po strzeleniu swoich bramek, demonstracyjnie pokazując symbol dwugłowego orła, znajdującego się na fladze Albanii. [Zobacz gole i obszerny skrót meczu!]

Po dwóch kolejkach w grupie „E” prowadzą Brazylijczycy z czterema oczkami na koncie. Tyle samo punktów mają Helweci, oczko mniej Serbowie, natomiast czwarta Kostaryka z zerowym dorobkiem jest już bez szans na awans.