Fortuna

Fortuna to firma bukmacherska powstała na podwalinach firmy Profesjonał Sp. z o. o., która w 2005 roku została wcielona w jej skład. Z siedzibą w Cieszynie, aktualnie sprawuje rolę jednego z liderów polskiej sceny bukmacherskiej, każdego miesiąca przyciągając do siebie tysiące kibiców i typerów z naszego kraju. Jest firmą, która rozwija się bardzo szybko i jest bardzo rozpoznawalna - zarówno ze swojej działalności Internetowej, jak i tej prowadzonej w punktach stacjonarnych. Co oferuje ten operator każdemu ze swoich odbiorców? Czym zachęca do skorzystania z własnej oferty? Jaka tak właściwie jest owa oferta popularnego bukmachera Fortuna w Polsce?

Fortuna - podstawowa oferta zakładów online

Za sprawą swojego stażu i bardzo responsywnego podejścia do trendów na rynku bukmacherskim, Fortuna prezentuje jedną z najszerszych i najbardziej zróżnicowanych ofert na rynku. Tak, jak większość działających w naszym kraju bukmacherów, w jej centrum stawia piłkę nożną, która jest zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną sportu w naszym kraju. W jej obrębie typować możemy polską Ekstraklasę i wiele lig zagranicznych (La Liga, Bundesliga, Serie A i inne), ale i spotkania rangi międzynarodowej. Stawianie piłki nożnej na piedestale nie oznacza jednak tego, że Fortuna ignoruje swoją ofertę na inne dyscypliny sportowe. Jest wręcz przeciwnie, a w jej ramach wyróżniają się również:

 • tenis, w ramach którego obstawiać możemy nie tylko turnieje w ramach Wielkiego Szlema, ale i inne, mniejsze wydarzenia sportowe;
 • siatkówka, która w Polsce uznawana jest za "sport numer dwa", pokrywana w podobny sposób, jak piłka nożna;
 • e-sport, który w świecie bukmacherskim nabiera na popularności, każdego miesiąca notując ogromne wzrosty popularności.

Oczywiście pośród kilkudziesięciu dyscyplin w Fortunie znalazło się miejsce również dla tych zdecydowanie mniej popularnych. Rugby, golf, żużel, szachy czy snooker to tylko wybrane z tych dostępnych.

Usługi dodatkowe bukmachera Fortuna

Podstawowa oferta Fortuny nie jest jedyną, po którą mogą sięgnąć zainteresowani graniem u tego bukmachera typujący. Ważnym elementem serwisu internetowego bukmachera są bowiem również tak zwane usługi dodatkowe, które z założenia mają być dostępne całodobowo i oferować zakłady w przyspieszonej formule, z kilkuminutowym rozwiązywaniem kuponów. Aktualnie Fortuna oferuje dwie tego typu usługi, każdą z nich stale rozwijając. Według opinii zawodowych typerów są to bardzo dobre produkty, które też świetnie się przyjęły na rynku zakładów wzajemnych.

Sporty wirtualne

Sporty wirtualne już od dawna stanowią podstawę usług dodatkowych u bukmachera Fortuna. Polegają one na typowaniu fikcyjnych, generowanych przez algorytmy spotkań sportowych. Komputer dba nie tylko o ich przebieg i dokładny wynik, ale i o ich prezentację. Co ciekawe, Fortuna - jako jedna z nielicznych - swoje sporty wirtualne opatruje polskim komentarzem. Każde kolejne rozgrywki biorą pod uwagę te poprzednie, co ułatwia analizowanie i podejmowanie nieco bardziej trafnych decyzji bukmacherskich.

Obecnie w ofercie sportów wirtualnych tego bukmachera obstawiać możemy piłkę nożną, wyścigi konne, wyścigi psów, wyścigi samochodowe oraz żużel.

Bet On Games - legalne gry karciane

Usługa Bet On Games stanowi odpowiedź firmy Fortuna na zapotrzebowanie rynkowe związane z grami karcianymi, już od jakiegoś czasu skutecznie zaspokajane przez wielu innych polskich bukmacherów jak STS, Betfan czy Forbet. W usłudze tej Fortuna pozwala na typowanie gier znanych z kasyna, a tak właściwie transmisji ich symulacji, pochodzących od podmiotu zewnętrznego. Transmisje są prowadzone przez prawdziwego krupiera w profesjonalnym studio i bazują na losowości.

Aktualnie usługa ta w Fortunie oferowana jest w wersji pilotażowej, w związku z czym pozwala na typowanie zaledwie jednej gry - Bakaratu. Można jednak śmiało przypuszczać, że w roku 2023 będzie ona ochoczo rozwijana, a w jej obrębie pojawią się również inne gry karciane jak poker online, blackjack czy wojna. Wszystkie te gry są doskonale znane Polskim graczom, więc chętnych na obstawianie w Bet On Games na pewno nie zabraknie.

Bonusy i promocje za darmo w Fortunie online

Dokładnie tak, jak u większości bukmacherów, u Fortuny bardzo ważną rzecz stanowią bonusy i promocje. Nie trzeba wiele wyjaśniać mówiąc, że to one najbardziej przyciągają nowych klientów, ale i zatrzymują przy buku tych stałych. Fortuna już od wielu lat prezentuje się pod tym kątem znakomicie, starając się zachować balans między zachęcaniem nowych użytkowników do rejestracji a nagradzaniem tych, którzy obstawiają lojalnie i regularnie.

Oferta bonusowa w punktach naziemnych różni się od tej prezentowanej Internetowo. Przede wszystkim skupia się na docenianiu stałych bywalców lokali stacjonarnych.

Bonus powitalny dla nowych graczy

Podstawą oferty promocyjnej Fortuny jest bonus na start, który w przypadku tego bukmachera przedstawia się mocno konkurencyjnie. Działa na trzech płaszczyznach:

 • Daje możliwość skorzystania z tak zwanego "zakładu bez ryzyka" - pierwszy kupon jest więc chroniony, a bukmacher zwraca nawet 200 złotych ze stawki na niego, jeśli ten okaże się przegranym.
 • Pozwala sięgnąć po freebet - za samą rejestrację u bukmachera otrzymujemy 20 złotych w punktach programu lojalnościowego. Możemy zamienić je na środki na grę lub zbierać je dalej, by zyskać jeszcze cenniejsze nagrody.
 • Proponuje standardowy bonus od depozytu, dając nam nawet 2000 złotych w darmowych środkach. Działa on co prawda na nieco innych zasadach niż u konkurencji (najpierw obrót, potem środki - bezpośrednio na saldo bonusowe), jednak jego główne założenia są takie same.

Bonus powitalny możemy dodatkowo uatrakcyjnić, sięgając po kod promocyjny Fortuna - możliwy do wpisania wyłącznie w formularzu rejestracyjnym.


Program lojalnościowy Fortuna

Fortuna Klub Plus to program lojalnościowy Fortuny, który istnieje już od wielu lat i działa zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie (w tym pierwszym przypadku chęć udziału trzeba zgłosić pracownikowi). W jego ramach za każdy zawarty zakład otrzymujemy punkty (jeden za każde 2 złote ze stawki), które następnie jesteśmy w stanie spożytkować na dodatkowe bonusy, darmowe zakłady lub bonusy kursowe. Punkty nie mają określonego czasu ważności - możemy je więc zbierać tak długo, jak tylko chcemy.

Mistrzostwa najlepszych typerów Fortuny

Bukmacher Fortuna regularnie, każdego miesiąca, organizuje tak zwane "mistrzostwa typerów". Jest to akcja promocyjna skierowana do osób najaktywniejszych, które wygrywają najwięcej. Co miesiąc rywalizują o pierwsze miejsce w rankingu, walcząc zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe. Co ciekawe, w rywalizacji biorą udział zarówno typujący Internetowi, jak i ci, którzy w obstawianie bawią się w punktach stacjonarnych bukmachera. Wszystko odbywa się na bazie prostego regulaminu, który jednocześnie reguluje wszystkie kwestie związane z udziałem w akcji. 

Aplikacja mobilna Fortuny

Fortuna nadąża za trendami również pod kątem technologicznym, swoim użytkownikom pozwalając na sięgnięcie po jej aplikację mobilną. Działa ona zarówno w obrębie systemu Android, jak i w konkurencyjnym iOS-ie i jest narzędziem w pełni wystarczalnym, prezentującym pełną ofertę bukmachera ze słoneczkiem w logo.

Największą zaletą aplikacji jest szybkość jej działania, wzmagana przez udostępnianie możliwości błyskawicznego logowania się (odciskiem palca), ale i równie wartkiego obstawiania, za pośrednictwem zaledwie dwóch stuknięć w ekran. Aplikacja Fortuny to też bardzo bogate źródło statystyk (wyświetlanych bezpośrednio w ofercie kursowej), ale i match tracker, który pozwala śledzić spotkania na żywo, wraz z ich sprawnie realizowaną wizualizacją. Aplikacja Fortuny, którą pobierzemy bezpłatnie ze strony www.efortuna.pl pozwala również oglądać tysiące transmisji sportowych na żywo i za darmo. Za pośrednictwem powiadomień push informuje nas z kolei o najważniejszych wydarzeniach z obstawianych meczów oraz spotkań, które oznaczyliśmy jako "obserwowane".

Warto wiedzieć: użytkownicy, którzy z jakichś względów nie są w stanie uruchomić aplikacji mobilnej, mogą sięgnąć po przenośną wersję serwisu głównego. Ten sam przystosuje się do ekranu urządzenia użytkownika, wykorzystując najlepiej dawaną przez niego przestrzeń.

Fortuna - fakty, o których warto wiedzieć

 • Choć Fortuna działa w Polsce od 1996 roku, istnieje dłużej - od 1996 roku działalność prowadziła bowiem polska spółka (Profesjonał), która później stała się częścią Fortuny. Sama Fortuna ma korzenie czechosłowackie i jako grupa swoją działalność rozpoczęła już w 1990 roku.
 • Fortuna zamieszana jest w wiele akcji o charakterze sponsoringowym. Jest oficjalnym partnerem federacji MMA KSW, ale też sponsorem tytularnym 1. Ligi piłkarskiej. Prężnie działa również w roli oficjalnego sponsora Legii Warszawa (również jej koszykarskiego odłamu). Jest też partnerem Polskiego Związku Narciarskiego.
 • Licencję na świadczenie swoich usług drogą Internetową firma pozyskała w 2012 roku - wcześniej działała wyłącznie stacjonarnie. Jej punkty naziemne istnieją (i są rozwijane) do dziś.
 • Obecnie Fortuna posiada około 600 punktów stacjonarnych, rozproszonych po całej Polsce.
 • Sprawdzanie kuponów na stronie bukmachera - dla graczy obstawiających kupony w Fortunie stacjonarnie jest opcja sprawdzenia ich na stronie.
 • Od 2001 roku firma wydawała swój magazyn - początkowo był to tygodnik, później zaś dziennik, w którym zawierana była oferta, tabele oraz statystyki dotyczące najpopularniejszych dyscyplin i rozgrywek.

Fortuna - opinie użytkowników o bukmacherze

Fortunę śmiało można uznać za jednego z najbardziej lubianych bukmacherów w naszym kraju. Jak to jednak bywa z bukami tak popularnymi i rozpoznawalnymi, w sieci można znaleźć również negatywne opinie na jej temat. Poniżej zebraliśmy do kupy te, których kontekst przewija się najczęściej.

"Od samego początku nie miałem wątpliwości co do jakości usług Fortuny - w końcu kojarzyłem ją z punktem na moim osiedlu. Nie zawiodłem się - atrakcyjny bonus powitalny to nic. Wystarczy spojrzeć na kursy, by wiedzieć, że to właśnie tutaj chce się obstawiać" - Mateusz z forum bukmacherskiego.
"Bukmacherzy mnie denerwują. Jak oferują dobre kursy na jedno spotkanie to w innym, które też mnie interesuje, są one fatalne. Problemu pozbyłam się dzięki Fortunie, której oferta na każde spotkań jest po prostu solidna. Teraz mogę z uśmiechem na twarzy realizować swoje typy na Ekstraklasę. Na uczciwych warunkach!" - Karol z Facebookowej grupy dyskusyjnej u bukmacherów.
"Byłem w Niemczech i tamtejszy świat bukmacherski jest zgoła odmienny. Fortuna i inni polscy bukmacherzy nie dorastają do pięt tym z zagranicy. Nie wiem, z czego to wynika, ale z braku laku, by grać legalnie, gram tutaj - choć wiem, że gdzieś mógłbym zarobić więcej..." - karmel_eon z komentarzy w jednym z serwisów bukmacherskich.

Po więcej opinii sugerujemy zajrzeć na agregujące je serwisy, ale i do komentarzy w obrębie tego naszego.


Nowa oferta darmowych bonusów na www.efortuna.pl

 • Jaki jest aktualny kod promocyjny w Fortunie?

  Popularny bukmacher Fortuna oferuje graczom dodatkowy zakład bez ryzyka z kodem promocyjnym "BETONLINE". Kod wpisujemy podczas rejestracji na www.efortuna.pl.

 • Jakie gry karciane oferuje bukmacher Fortuna?

  W usłudze Bet On Games bukmacher Fortuna oferuje na samym początku grę Bakarat w kilku ich odmianach.

 • Czy Fortuna to dobry bukmacher dla zawodowych typerów?

  To prawdodpobnie najlepszy w Polsce bukmacher dla graczy typujących zakłady zawodowo. Fortuna pozwala graczom na obstawianie wysokich stawek, rzadko też limituje graczy, którzy często wygrywają.

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd
  Bonus 760 PLN w STS z kodem BETONLINE!Odbieram bonus