Szczęsny nie uratował „Juve”

17.04.2019 10:00

Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski był najlepszym zawodnikiem Juventusu Turyn w rewanżowym starciu 1/4 finału Ligi Mistrzów UEFA, ale nie był w stanie uchronić swojego zespołu przed odpadnięciem z rozgrywek.

Przypominamy, że w pierwszym spotkaniu „Starej Damy” z Ajaxem padł remis 1:1. W rewanżu drużyna gospodarza objęła prowadzenie za sprawą Cristiano Ronaldo, ale długo się nie nie nacieszyła. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą (van de Beek), a dwadzieścia minut po niej trafili po raz drugi (de Ligt), zapewniając sobie miejsce w półfinale UEFA Champions League.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że holenderska drużyna awansowała w pełni zasłużenie, pokazując zapierający dech w piersiach ofensywny futbol. Gdyby nie znakomita postawa Wojciecha Szczęsnego w bramce binaconerich, to przyjezdni zwyciężyliby pewnie 4:1 lub nawet wyżej.

Ajax swojego rywala w 1/2 finału pozna już dzisiaj wieczorem, kiedy zakończy się rywalizacja Manchesteru City z Tottenhamem Londyn. Po pierwszym spotkaniu minimalną zaliczkę ma na dziś drużyna gości, która wygrała u siebie 1:0.