Steinbors zasilił "Jagę"

01.08.2020 10:25

Nowym bramkarzem Jagiellonii Białystok został Łotysz Pavels Steinbors. Doświadczony golkiper ostatnie lata spędził w Arce Gdynia i pomimo jej spadku był oceniany jako najlepszy fachowiec w całej lidze, co zaowocowało szybkimi przenosinami do zespołu "Dumy Podlasia".  


Niespełna 35-letni bramkarz związał się z białostockim klubem umową do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Co w przypadku zawodników występujących na tej pozycji, pomimo dość zaawansowanego wieku, nikogo nie powinno specjalnie dziwić. "Jaga" zyskała bramkarza na lata, przy którym będzie mógł się rozwijać młodziutki, bo zaledwie 16-letni Xavier Dziekonski.

Wracając do Steinborsa, był on zdecydowanie najjaśniejszym punktem gdyńskiego spadkowicza nie tylko podczas minionego roku, ale już wcześniej, kiedy drużyna da sięgała po puchar i dwa superpuchary naszego kraju. Wcześniej przez dwa lata, z przerwą na wyjazd na Cypr, występował w Górniku Zabrze.

Nie miał jednak okazji spotkać się tam ze swoim nowym szkoleniowcem, który opuścił Zabrze kilka miesięcy wcześniej. Mowa oczywiście o Bogdanie Zającu, który w ostatnim dniu lipca zastąpił na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok Bułgara Iwajło Petewa. 

Co ciekawe, zarówno nowy bramkarz jak i trener "Dumy Podlasia" w nowych barwach zadebiutują właśnie w meczu z Górnikiem w Zabrzu, 15/16 sierpnia w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski.

Fot.: Jagiellonia Białystok (materiały prasowe)


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. sts bonus bez depozytu 2020
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus