PP: Legia w gronie półfinalistów!

27.05.2020 13:50

We wtorek 26 maja odbył się trzeci z ćwierćfinałowych meczów rozgrywek Totolotek Pucharu Polski 2019/20. Obyło się bez niespodzianki, ekstraklasowa Legia Warszawa pokonała pierwszoligową Miedź w Legnicy i dołączyła do Lechii Gdańsk i Cracovii, które już wcześniej zameldowały się w półfinałach krajowego pucharu.

Spotkanie było całkiem interesujące, bo to legniczanie jako pierwsi zagrozili bramce rywala. Najpierw po kontrze, a następnie po uderzeniu z rzutu wolnego debiutującego w bramce „Wojskowych” Wojciecha Muzyka uratowała poprzeczka. Później jednak „Miedziance” przytrafił się prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki, który wykorzystali Jose Kante i Walerian Gwilia. Pierwszy odebrał piłkę, a drugi popisał się uderzeniem sprzed pola karnego, nie dając szans na udaną interwencję Łukaszowi Załusce.

Szybko po przerwie Mateusz Cholewiak podwyższył na 2:0, odnajdując się najlepiej w zamieszaniu, jakie miało miejsce w polu karnym Miedzi, po rzucie rożnym. Było po meczu, a przynajmniej tak się wydawało. Nadzieja wstąpiła w serca podopiecznych Dominika Nowaka po czerwonej kartce dla Igora Lewczuka na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Za sprawą Pawła Zielińskiego udało się nawet zdobyć bramkę kontaktową, która okazała się być golem honorowym, bo na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

Tym samym to podopieczni Aleksandara Vukovicia, którzy liderują też PKO Ekstraklasie po 26. kolejkach, zagrają w 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski. Swojego rywala poznają po rozegraniu ostatniego ćwierćfinału, w którym zmierzą się pierwszoligowa Stal Mielec i ekstraklasowy Lech Poznań (środa 27 maja, godzina 20:10).