Polska zagra w Sewilli i Petersburgu!

23.04.2021 11:35

Znamy nowe miasta-gospodarzy turnieju finałowego UEFA EURO 2020, który z rocznym opóźnieniem rozegrany zostanie w czerwcu i lipcu bieżącego roku. Biało-Czerwoni mieli rywalizować w Dublinie i Bilbao. Ostatecznie zagramy jednak w Sevilli i Petersburgu, o czym poinformował świeżo upieczony wiceprezydent europejskiej federacji i szef PZPN-u, Zbigniew Boniek!

EURO 2020: Gdzie zagra reprezentacja Polski?

W piątkowy poranek 23 kwietnia Komitet Wykonawczy Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) ogłosił ostateczną listę miast-gospodarzy finałów Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Zabrakło na niej miejsca dla Dublina i Bilbao, które nie były w stanie zagwarantować wpuszczenia widzów na stadiony.

To właśnie w tych miastach miała rozegrać swoje mecze polska drużyna narodowa. Gdzie w takim razie zagrają Biało-Czerwoni? To też już wiemy. Dwa spotkania z udziałem podopiecznych Paulo Sousy odbędą się w Rosji, a jedno w Hiszpanii, ale już nie w "Kraju Basków".

"Sewilla i Sankt Petersburg - oficjalnie!!! Trochę pracy przed nami, zaczynamy od nowa - obóz, przejazdy, cała logistyka!" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Jak zauważył Mateusz Borek z "Kanału Sportowego", miały być niespełna 2000 km z Dublina do Bilbao, a będzie 4500 km z Sankt Petersburga do Sewilli. Co tylko pokazuje jak absurdalnym pomysłem jest rozgrywanie takiego turnieju w kilkunastu krajach, a nie jak zazwyczaj w jednym lub kilku sąsiadujących ze sobą.

EURO 2020: Terminarz reprezentacji Polski

Na otwarcie zmagań w fazie grupowej EURO 2020 zagramy w Petersburgu ze Słowacją. W tym samym mieście zakończymy meczem ze Szwedami. Natomiast przeciwko Hiszpanom zagramy na ich terenie, konkretnie w Sevilli, która jest stolicą Andaluzji.

14 czerwca (godzina 18:00), Petersburg (zamiast Dublina): Polska - Słowacja
19 czerwca, (godzina 21:00), Sewilla (zamiast Bilbao): Hiszpania - Polska
23 czerwca, (godzina 18:00), Petersburg (zamiast Dublina): Szwecja – Polska

Mecze EURO na żywo w Internecie!


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus