Piątek królem San Siro

30.01.2019 12:45

Niespełna trzydziestu minut potrzebował Krzysztof Piątek, żeby zdobyć serca kibiców AC Milan. We wtorkowy wieczór były napastnik Genuy CFC poprowadził swój nowy zespół do półfinału Coppa Italia.

Rossoneri w 1/4 finału Pucharu Włoch mierzyli z SSC Napoli, z którym rywalizowali też w weekend, w ramach zmagań w Serie A. Wtorkowa potyczka zapowiadana była jako pojedynek polskich snajperów, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika, którego wspierał Piotr Zieliński.

Z tego starcia zwycięsko wyszedł Piątek, który jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie wpakował piłkę do siatki neapolitańczyków, czym doprowadził do szalonej radości kibiców zgromadzony na San Siro, ustalając zarazem końcowy wynik meczu (2:0). [Obejrzyj gole i skrót meczu!]

Znakomite wejście do AC Milan zostało odnotowane nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, gdzie dwukrotny reprezentant Polski nazywany jest "RoboCopem", a nawet nowym Andrijem Szewczenką.