Oranje pokonali mistrzów

17.11.2018 14:05

Po kilku latach upokorzeń kibice reprezentacji Holandii w końcu mają powody do zadowolenia. Oranje pod wodzą Ronalda Koemana w końcu wracają do gry na wysokim poziomie, czego ostatnim przejawem jest piątkowe zwycięstwo na Francuzami.


Potyczka z aktualnymi mistrzami świata jest tym cenniejsza, że odniesiona w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA. Dzięki trzem zdobytym na „Trójkolorowych” punktach, Oranje mają realne szanse na awans z grupy. Wystarczy, że w ostatnim meczu pokonają zagubionych Niemców.

Holendrzy zaimponowali wczoraj nie tylko samym zwycięstwem, ale też stylem gry totalnie dominując nad ekipą, która jeszcze kilka miesięcy temu nie miała sobie równych podczas rosyjskiego mundialu. Dobrze to widać po statystykach posiadania piłki (60% do 40%) i strzałach na bramkę (12 do 2). Ostatecznie do siatki bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa udało się trafić Oranje dwukrotnie, za sprawą Georginio Wijnalduma i Memphisa Depaya.

Patrząc na grę holenderskiej reprezentacji, wydaje się, że po nieobecności na ostatnich Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w kolejnej wielkiej imprezie nie tylko się pojawią, ale też powalczą o medale. 

Skróty meczów video bramki online 0

  1. ranking bukmacherów
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd