LM: Manchester City za burtą

18.04.2019 09:10

Niesamowity przebieg miało rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów UEFA, w którym Manchester City rywalizował z Tottenhamem Londyn. Kibice zobaczyli aż siedem bramek, a goście wywalczyli awans do półfinału rozgrywek tylko dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

Szalony przebieg pojedynek „Obywateli” z „Kogutami” miał już od samego początku. W pierwszych 21. minutach padło aż pięć bramek. Na gola Sterlinga dwoma trafieniami odpowiedział Son. Po chwili wyrównał Bernardo Silva, a po kolejnych dziesięciu minutach ponownie trafił Sterling.

Kiedy na początku drugiej odsłony drużyna gospodarzy objęła prowadzenie za sprawą Aguero, wydawało się, że nie wypuści już awansu z rąk. Tym większym zaskoczeniem było trafienie Llorente na nieco ponad kwadrans przed końcem.

W ostatnich minutach do siatki bramki strzeżonej przez Llorisa trafił jeszcze Sterling, po czym Etihad Stadium odleciało. Radość nie trwała jednak długo, bo system wideoweryfikacji zadziałał prawidłowo i wychwycił minimalnego spalonego.

Tym samym to „Koguty”, dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe (1:0 i 4:3), awansowały do półfinału UEFA Champions League, gdzie zmierzą się z Ajaksem Amsterdam, który we wtorek wyrzucił za burtę Juventus Turyn.