Hattrick Paixao

01.06.2020 16:50

Napastnik Lechii Gdańsk Flavio Paixao został bohaterem Derbów Trójmiasta, które jego klub wygrał z Arką Gdynia w stosunku 4:3 właśnie dzięki hattrickowi Portugalczyka, który został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii polskiej ekstraklasy.

Kiedy w 87. minucie niedzielnego pojedynku derbowego „Lechiści” sensacyjnie przegrywali 2:3 z „Arkowcami” chyba już nikt nie wierzył w to, że będą w stanie odwrócić losy tego meczu. Ta sztuka podopiecznym Piotra Stokowca jednak się udała, a decydujący cios prosto w serce rywali zza między zadał Flavio Paixao, wykorzystując w siódmej minucie doliczonego czasu gry rzut karny.

Wcześniej portugalski snajper wpisał się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie. Najpierw również z jedenastu metrów, a później z gry. Jak wyliczyli eksperci z portalu EkstraStats, przeszło 10% wszystkich bramek na boiskach polskiej ekstraklasy Flavio zdobył właśnie w potyczkach z gdynianami.

Dzięki temu zwycięstwu Lechia Gdańsk zwiększyła swoje szanse na awans do tzw. grupy mistrzowskie PKO Bank Polski Ekstraklasy 2019/2020 oraz postawiła w bardzo trudnej sytuacji lokalnego rywala, który wciąż znajduje się w strefie spadkowej i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie w elicie.

Z kolei sam Flavio Paixao jest coraz bliżej prowadzącego w klasyfikacji strzelców Chiristana Gytjaera. Reprezentant Danii ma na swoim koncie 15 goli, podczas gdy portugalski napastnika zaledwie o dwa mniej.