Hattrick Messiego na inaugurację

19.09.2018 06:00

Świetnie rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów UEFA Leo Messi. Gwiazdor FC Barcelony, konsekwentnie pomijany w tegorocznych plebiscytach na najlepszego piłkarza roku, popisał się hattrickiem w meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Koncert 31-letniego Argentyńczyka rozpoczął się w 32. minucie, kiedy ten popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, posyłając piłkę w samo okienko bramki holenderskiego zespołu. Po przerwie Messi ustrzelił jeszcze dwa gole, a jednego dorzucił Ousmane Dembele, dzięki czemu „Duma Katalonii” wygrała aż 4:0.

Hattrick argentyńskiego skrzydłowego pozwolił mu umocnić się na drugiej pozycji w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów UEFA Champions League. Były to jego trafienia numer 101, 102 i 103. Więcej, bo aż 120, ma obecnie tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo.