Glik i Monaco zostają w Ligue 1!

25.05.2019 20:55

Pomimo porażki 0:2 z OSG Nice w ostatniej kolejce rozgrywek francuskiej Ligue 1 AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie utrzymało się w elicie, kończąc sezon 2018.19 na siedemnastej, a więc ostatniej bezpiecznej pozycji. 


Koszmarny był to sezon dla klubu z Księstwa, który w ostatnich kilku latach przyzwyczaił swoich kibiców do rywalizacji o najwyższe cele, zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i na arenie europejskiej. Ciągłe wyprzedawanie największych gwiazd i problemy zdrowotne liderów zespołu o mały włos nie zakończyły się prawdziwą katastrofą. 

Po pierwszej części sezonu zespół Kamila Glika znajdował się w strefie spadkowe, zajmując przedostatnie miejsce w dwudziestozespołowej stawce. Zimowe transfery miały wzmocnić drużynę na tyle, żeby ta zapewniła sobie spokojne utrzymanie na długo przed końcem zmagań. 

Jednak i ten plan nie wypalił. Piłkarze z Księstwa do końca drżeli o ligowy byt, a porażka w decydującym spotkaniu jest najlepszym podsumowaniem tegorocznej postawy. Koniec końców udało się jednak szczęśliwie utrzymać, dzięki temu, że inni zagrożenie również potracili punkty.

Skróty meczów video bramki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
510 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD510Odbieram bonus