EURO z kibicami na trybunach!

12.04.2021 11:00

Europejska Unia Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowała w komunikacie na swojej oficjalnej stronie internetowej, że turniej finałowy piłkarskich Mistrzostwa Europy 2020 odbędzie się z udziałem kibiców, którzy będą mogli zasiąść na trybunach!

UEFA: Finały EURO 2020 z kibicami

Z oświadczenia organizatora UEFA EURO 2020, który z rocznym opóźnieniem odbędą się w czerwcu i lipcu 2021 roku, dowiadujemy się, że osiem miast-gospodarzy potwierdziło gotowość przyjęcia fanów w liczbie odpowiadającej co najmniej 25% pojemności stadionów.

„UEFA z przyjemnością informuje, że nastąpi powrót kibiców na EURO 2020 i pragnie wyrazić uznanie dla swoich związków członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują przy zapewnieniu bezpiecznego powrotu kibiców na stadiony. Obecnie osiem krajów-gospodarzy potwierdziło pojemność stadionów z kibicami w oparciu o ich prognozy dotyczące poprawy sytuacji zdrowotnej w ich krajach w czerwcu i lipcu, biorąc pod uwagę szereg czynników, w tym wdrożenie szczepień w danym kraju, planowane działania na rzecz ponownego otwarcia gospodarki i przewidywane spowolnienie transmisji wirusa ze względu na cieplejszą porę roku” – napisano na stronie UEFA.com.

Znamy też więcej szczegółów. Londyn zadeklarował gotowość na przyjęcie minimalnej liczby – 25%. Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga i Glasgow udostępnią 25-33% miejsc, z kolei Sankt Petersburg oraz Baku 50% procent. Budapeszt, jako jedyny, zadeklarował udostępnienie 100% miejsc dla fanów.

Polskich fanów najbardziej interesuje kwestia miast, w których swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski, czyli Dublina i Bilbao, które obok Rzymu i Monachium nie zagwarantowały jeszcze dopuszczenia kibiców na obiekty. W tych przypadkach ostateczne decyzje mają zapaść już dziś, w poniedziałek 19 kwietnia.

Przypominamy, że zgodnie z pierwotnym planem Biało-Czerwoni w Dublinie mają zmierzyć się ze Słowacją (14 czerwca, godz. 18:00) oraz Szwecją (23 czerwca, godz. 18:00), z kolei w Bilbao zaplanowany jest ich pojedynek z Hiszpanią (19 czerwca, godz. 21:00).

Źródło: UEFA/PZPN


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. sts bonus bez depozytu 2021
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus