Cibicki zastąpi Buksę w Pogoni!

12.01.2020 16:50

Szwed Paweł Cibicki, łączony w przeszłości z reprezentacją Polski i Legią Warszawa, został w niedzielę nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin, z którą związał się aż 3,5-letnim kontraktem. 


O tej transakcji poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym „Dumy Pomorza” i choć spekulowano o takiej możliwości od kilkudziesięciu godzin, to wciąż można mówić o sporej niespodziance, bo zawodnik związany był umową z angielskim pierwszoligowcem, Leeds United. 

„Paweł to piłkarz, który może pomóc nam przede wszystkim w linii ataku, ale też na skrzydle. Po raz pierwszy będzie miał szansę zagrać w swojej drugiej Ojczyźnie i wierzymy, że pokaże się ze świetnej strony. Wiemy jakie są możliwości Pawła. Znamy go m.in. z młodzieżowego Euro, czy ligi szwedzkiej i norweskiej, więc chcemy, by od wiosny był znaczącą postacią drużyny” - - mówi szef pionu sportowego Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk, cytowany w oficjalnym oświadczeniu klubu. 

26-letni Cibicki może występować na każdej pozycji w ofensywie, ale zdecydowanie najlepiej czuje się w formacji ataku. W przeszło stu meczach w szwedzkiej i norweskiej ekstraklasie zdobył 28 goli i choć ostatni okres nie należał u niego do najlepszych, to wydaje się, że z powodzeniem może zastąpić sprzedanego do MLS Adama Buksę.

Fot.: Pogoń Szczecin/materiały prasowe


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. sts bonus bez depozytu 2020
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus