Boniek wiceprezydentem UEFA!

20.04.2021 17:15

We wtorek 20 kwietnia prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek odnowił swój mandat do zasiadania w Komitecie Wykonawczym UEFA. Jednak to nie koniec dobrych wieści, popularny "Zibi" jako pierwszy Polak w historii został też wiceprezydentem organizacji!

PZPN: Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA

Na wtorkowym kongresie Kongresie Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), który odbył się w szwajcarskim Montreux Zbigniew Boniek został wybrany przez Komitet Wykonawczy wiceprezydentem UEFA. Jego kadencja potrwa cztery lata. Wcześniej Prezes PZPN został wybrany także po raz drugi z rzędu do Komitetu Wykonawczego UEFA.

Warto przypomnieć, że Komitet Wykonawczy jest najwyższym organem wykonawczym UEFA, w którego skład wchodzą: Prezydenta UEFA, 16 innych członków wybranych przez Kongres UEFA oraz dwóch nominowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów i jednego przez Ligi Europejskie.

Przypominamy, że Zbigniew Boniek zasiada we władzach europejskiej federacji nieprzerwanie od 2017 roku oraz że swoją misję kontynuował będzie również po opuszczeniu stanowiska szefa PZPN, do czego dojdzie już w sierpniu bieżącego roku.


Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. sts bonus bez depozytu 2021
  2. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Darmowe 600 PLN bez ryzyka - 1 obrót przed wypłatą! Kod: BETONLINEOdbieram bonus