Arsenal zwolnił trenera

29.11.2019 15:35


W czwartkowe popołudnie Arsenal Londyn wystosował oficjalny komunikat prasowy, w którym poinformował o rozstaniu z trenerem Unaiem Emerym.


O zwolnieniu hiszpańskiego szkoleniowca spekulowano od dłuższego czasu, ale stała się faktem dopiero po czwartkowej porażce z Eintrachtem Frankfurt na Emirates Stadium w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

W klubowym oświadczeniu, zamieszonym na oficjalnej stronie internetowej „Kanonierów” (arsenal.com), poinformowano, że do zwolnienia doszło z powodu niesatysfakcjonujących wyników i słabej gry zespołu w ostatnim czasie.

Kluczem jest zwrot „w ostatnim” czasie, bo Arsenal pod wodzą Emery'ego dobrze wszedł w sezon, przegrywając tylko jeden z pierwszych dziesięciu meczów. Problem w tym, że obecnie londyński zespół notuje serię aż siedmiu meczów bez zwycięstwa, co musiało przelać czarę goryczy.

Nazwisko nowego szkoleniowca nie zostało jeszcze ogłoszone. Wiemy tylko tyle, że trenerem tymczasowym będzie Szwed Fredrick Ljungberg, który przez dziesięć sezonów grał dla ekipy Arsenalu, a ostatnio był jednym z asystentów w sztabie.

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

  1. sts bonus bez depozytu 2020
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus