Norwich rozbija West Brom! Kanarki uciekają ze strefy spadkowej, Albion w tarapatach
beinsports
7 dni temu

Nocny koszmar West Bromwich Albion pod wodzą nowego menedżera Erica Ramsaya trwa w najlepsze. Norwich City zadało drużynie z The Hawthorns druzgocącą porażkę 5:0, pogłębiając tym samym obawy o spadek do niższej ligi. Zwycięstwo pozwoliło Kanarkom opuścić strefę spadkową, podczas gdy Albion ma już tylko trzy punkty przewagi nad niebezpieczną strefą.
Pierwsza połowa spotkania na The Hawthorns nie zapowiadała tak dramatycznego przebiegu. Norwich prowadziło skromnie 1:0 po precyzyjnym strzale Oscara Schwartau w dolny róg bramki. Jednak to, co wydarzyło się po przerwie, przeszło najśmielsze oczekiwania. Już cztery minuty po wznowieniu gry Ali Ahmed podwyższył na 2:0 strzałem z pierwszej piłki. Chwilę później Anis Ben Slimane dobił swój własny, obroniony strzał, ustalając wynik na 3:0. Dzieła zniszczenia dopełnili Ben Chrisene efektownym uderzeniem na 4:0 oraz Mathias Kvistgaarden, który w doliczonym czasie gry postawił kropkę nad „i”, kompletując wynik 5:0. To najwyższa porażka West Brom w drugiej lidze od lutego 2000 roku.
Na szczycie tabeli Championship również działo się sporo. Zwycięstwa odniosły Coventry City i Ipswich Town. Drużyna z Portman Road dzięki wygranej wskoczyła na drugie miejsce, wyprzedzając Middlesbrough. Ipswich pokonało Bristol City 2:0 po dwóch trafieniach Jacka Clarke'a. Coventry natomiast, dzięki bramce Haji Wrighta w końcówce meczu, pokonało Millwall 2:1. Warto odnotować, że Wright potwierdził swoją dobrą passę przeciwko Millwall, zdobywając przeciwko tej drużynie najwięcej bramek w lidze.
Norwich pokazało dziś niezwykłą skuteczność. Pięć bramek padło z zaledwie dziewięciu strzałów, z czego siedem było celnych, przy bardzo niskim wskaźniku xG (0.83). To pokazuje, jak bezlitośnie Kanarki wykorzystały błędy rywala. West Brom musi szybko wyciągnąć wnioski z tej bolesnej lekcji, jeśli chce utrzymać się w Championship. Hull City utrzymało kontakt z czołówką, pokonując Preston 3:0, natomiast Wrexham zremisowało 1:1 z Leicester.