ESA: Podział punktów w pierwszym meczu

29.05.2020 20:10

W pierwszym spotkaniu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy po wznowieniu sezonu 2019/2020, do czego doszło w piątek 29 maja o godzinie 18:00, Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni przed ekranami nie zobaczyli żadnej bramki. Lepsze sytuacje do jej zdobycia stworzyła sobie drużyna gospodarza, ale za pierwszym razem fenomenalną interwencją popisał się Jakub Szumski, a za drugim piłka zatrzymała się na słupku.

W drugiej odsłonie długo wiało nudą, aż ekipa spod Jasnej Góry przeprowadziła kontrę, którą na bramkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora pola karnego zamienił Felicio Brown Forbes. Bramka padła na siedem minut przed końcem spotkania, więc gości już witali się z gąską.

Marzeń o trzech punktach pozbawił ich własnym kapitan, Tomasz Petrasek, który w idiotyczny sposób w zupełnie niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Roberta Picha. Jedenastkę na bramkę zamienił już w doliczonym czasie gry Michał Chrapek.

Tym samym w tabeli PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław utrzymał sześć oczek przewagi nad Rakowem Częstochowa i na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej może być już niemal pewny miejsca w tzw. grupie mistrzowskiej.