Virat Kohli ustąpi z roli kapitana reprezentacji Indii w rozgrywkach T20 krykieta

W obrębie swoich mediów społecznościowych Virat Kohli, aktualny kapitan reprezentacji Indii w trzech formatach krykieta, poinformował, że zamierza zrezygnować z tej roli w jednym z tych formatów. Chodzi o Twenty20. 32-latek podjął tę decyzję ze względu na ogrom pracy, jaką kosztuje go pogodzenie wszystkich aktualnych obowiązków. Z roli kapitana ustąpi po Mistrzostwach Świata T20 w krykiecie, a zatem w listopadzie.

Virat Kohli ustąpi z roli kapitana reprezentacji Indii w rozgrywkach T20 krykieta

Virat Kohli aktualnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w reprezentacji Indii. Kapitanem T20 został w roku 2017 roku, a zatem trzy lata po tym, jak przejął tę rolę w Testowej drużynie Indii (a zatem tej uważanej za najważniejszą). Nie wzięło się to znikąd – w 2016 roku został uznany za gracza turnieju Mistrzostw Świata T20. Wtedy kapitanem drużyny był MS Dhoni. Kholi jest też kapitanem w klubie, w którym gra na co dzień – Royal Challengers Bangalore. Poprowadzi go do zwycięstwa również w nadchodzącym sezonie indyjskiej Premier League, którego start został zaplanowany na nadchodzącą niedzielę.

„Rozumiejąc nawał pracy i biorąc pod uwagę to, co robiłem w przeciągu ostatnich 8-9 lat grając w obrębie wszystkich trzech formatów krykieta i będąc kapitanem regularnie od 5-6  lat, czuję, że muszę dać sobie nieco przestrzeni na to, by być w pełni przygotowanym do prowadzenia reprezentacji Indii w Teście oraz ODI (red. One Day International). Dawałem z siebie wszystko przez cały czas przewodzenia drużynie T20 i będę to kontynuował jako odbijający. Decyzja o rezygnacji z roli kapitana zajęła mi mnóstwo czasu i została podjęta po wielu dyskusjach z moimi najbliższymi. Nie zamierzam jednak przestać służyć Indyjskiemu Krykietowi i Reprezentacji Indii, dając z siebie wszystko, na miarę moich umiejetności.” – tak skomentował swoją decyzję Virat Kohli. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto przejmie od niego opaskę kapitana.

Mistrzostwa Świata T20 w krykiecie mają wystartować 17 października tego roku, a potrwać do 14 listopada. Rozgrywane będą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button