Typy na Prime MMA 2: Co obstawiać u bukmacherów? (sobota, 9 lipca 2022)

Już w nadchodzącą sobotę w Gdyni, w tamtejszej Gdynia Arena, zorganizowana zostanie druga gala Prime MMA – nowej federacji, która została założona przez Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego, niegdyś występującego w Fame MMA (który – w kontrowersjach – rozstał się z tą organizacją na rzecz własnej). Wieczorem na pewno nie zabraknie emocji i okazji do typowania Prime MMA 2, typy i analizy poniżej. Karta walk wręcz pęka w szwach od tych już teraz mogących elektryzować.

typy prime mma 2
Typy na Prime MMA 2: Co obstawiać u bukmacherów? (sobota, 9 lipca 2022)

W naszym przeglądzie zamierzamy przyjrzeć się wszystkiemu, co może być istotne z punktu osoby obstawiającej dzisiejszą galę. Przejrzymy wszystkie podstawowe informacje na jej temat, przedstawimy aktualną kartę walk, ale też przedstawimy nasze własne typy na Prime MMA 2, a tak właściwie – na dwie najciekawsze walki, jakie mają się rozegrać w jego obrębie. Podpowiemy też, gdzie obstawiać tę galę, by wyjść na tym na plus.

Typowanie Prime MMA 2 – karta walk

Organizatorzy gali Prime MMA 2 zadbali o to, byśmy nie mieli okazji do nudzenia się. Przygotowali naprawdę szeroką kartę walk, w której pierwsze skrzypce będzie grał doskonale znany polskim wielbicielom mieszanych sztuk walki Norman “Stomin” Parke. W walce wieczoru naprzeciw niego stanie Grzegorz “Szuli” Szulakowski. Oczywiście nie zabraknie również wielu innych ciekawych walk, nie tylko mężczyzn. Pełną ich kartę przedstawiamy poniżej.

Gdzie obejrzeć Prime MMA 2 za darmo? Niestety, takiej możliwości nie zapewniają nam nawet polscy bukmacherzy. Cała gala będzie bowiem dystrybuowana w formule PPV, poprzez oficjalną jej stronę internetową. Oczywiście całość możemy również zobaczyć na żywo, jeśli tylko udało nam się nabyć odpowiedni bilet.

UWAGA: Polski bukmacher STS ma dla nowych graczy z kodem promocyjnym BETONLINE 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach na www.STS.pl.

 • Norman „Stormin” Parke – Grzegorz „Szuli” Szulakowski – walka wieczoru
 • Serigne „Bombardier” Ousmane Dia – Damian „Stifler” Zduńczyk
 • Dominika Rybak – Klaudusek (K1 w małych rękawicach)
 • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek – Gabriel „Arab” Al-Sulwi
 • Paweł „Tybori” Tyburski – Adam Soroko (K1 w małych rękawicach)
 • Michał „Bagietka” Gorzelańczyk – Jan “Pacio” Patecki 
 • Jaś Kapela – Konrad “Skolim” Skolimowski
 • Piotr Kaluski – Ernest „Red” Ivanda
 • Jakub „HeCmAn” Rygiel – Dawid „Ambro” Ambroziak (formuła bokserska)
 • Marcin “Mielonidas” Makowski – Sebastian “Ztrolowany” Nowak
 • Mateusz „Millu” Mil – Mikołaj Jędruszczak
 • Maciej Rataj – Damian „Dzik” Graf

Typy na Prime MMA 2

W trakcie gali Prime MMA 2 (zwanej też Prime Show MMA 2) będziemy mogli być świadkami wielu bardzo interesujących pojedynków. Tym najciekawszym na pewno będzie walka wieczoru, w której doświadczony w bardzo wielu federacjach Norman Parke zawalczy z Grzegorzem Szulakowskim, poszukującym dobrej formy i świetnego występu.

fuksiarz promocje bez depozytu
Fuksiarz cashback bez obrotu! Najlepszy bonus na rynku

Jesteśmy pewni, że emocji nie zabraknie w drugim pojedynku wieczoru, w którym Sergine Osumane Dia podejmie Damiana Zduńczyka, znanego również jako Stifler. Olbrzymia różnica w posturze i parametrach fizycznych obu zawodników zwiastuje świetne emocje. Obie te walki przybliżamy poniżej.

Prime MMA 2: Typy na walkę – Norman „Stormin” Parke – Grzegorz „Szuli” Szulakowski

Aktualne kursy:

Pojedynek ten może – i powinien – wzbudzać olbrzymie emocje i skłaniać do typowania z jednego bardzo istotnego powodu – rozegrany zostanie pomiędzy dwoma w pełni profesjonalnymi zawodnikami mieszanych sztuk walki. Obaj mają już na swoim koncie wiele walk – obaj też budowali swoje doświadczenie w walkach w KSW.

W tym pojedynku zdecydowanym faworytem będzie Norman Parke. Irlandczyk z Północy może ostatnimi czasy odpuścił profesjonalizm na rzecz występów w galach freak fightowych, jednak na pewno nie odpuszczał treningów i stale podejmował nowych rywali. Nawet jeśli nie stali oni na jego poziomie, wciąż udawało mu się zmierzać ku dobrej formie. W całych mieszanych sztukach walki ma już na swoim koncie 37 pojedynków, zaledwie siedem z których zakończył własną porażką. Parke króluje w parterze, do którego zazwyczaj stara się dążyć. Dziś nie będzie miał po swojej stronie parametrów fizycznych, a obycie w oktagonie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl1520 PLN + 34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN + 60 PLN freebetBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Szulakowski to również zawodnik doświadczony, choć aktualnie w niewiadomej formie. Swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec 2019 roku, od tego czasu pozostając nieaktywnym zawodnikiem. Nie oznacza to jednak, że nie nabierał doświadczenia. Przede wszystkim bowiem trenował zawodników do występów w Fame MMA. Dziś będzie zawodnikiem na pewno mniej doświadczonym (trzy razy mniej profesjonalnych walk), jednak na pewno bardziej rozsądnym i technicznie dopracowanym. Z pewnością podniesie poprzeczkę bardzo wysoko, choć nie uważamy, by sięgnął tutaj po zwycięstwo.

Nasz typ na tę walkę: Liczba rozpoczętych rund: Wiecej 2.5 (kurs 1.50 na www.eFortuna.pl).

UWAGA: Bukmacher eFortuna z kodem promocyjnym BETONLINE oferuje aż 600 PLN bez ryzyka + 30 PLN za rejestrację na www.eFortuna.pl!

Prime MMA 2: Typy na walkę Serigne „Bombardier” Ousmane Dia – Damian „Stifler” Zduńczyk

Aktualne kursy:

Ten pojedynek będzie bardzo ciekawy z zupełnie innego powodu, niż poprzedni. Wszystko ze względu na olbrzymie dysproporcje pomiędzy zawodnikami. Stifler, znany chociażby z programu Warsaw Shore, jest zawodnikiem niedoświadczonym, mającym na swoim koncie zaledwie jeden pojedynek w MMA. Na Fame MMA 7 szybko został poddany przez Popka, przez co nawet nie zdołał pokazać swoich umiejętności. Faktem jest, że dziś nie będzie faworytem, choć ukłony należą mu się za samą jego odwagę. Zduńczyk waży prawie dwa razy mniej niż jego rywal – jest też aż o 10 centymetrów niższy. Po jego stronie na pewno będzie tutaj spryt i zwinność. Siedemnaście lat młodszy od swojego rywala, na pewno będzie mógł próbować przetestować jego wytrzymałość.

STS online nowy kod promocyjny
Nowe bonusy w STS online – Aktualny kod promocyjny: BETONLINE

Faktem jest jednak, że będzie zawodnikiem mniej doświadczonym, a przy bezpośredniej konfrontacji (zwłaszcza w parterze) nie posiadającym większych szans na odniesienie jakiegokolwiek sukces. Stifler miał już mieć za sobą swój debiut w Prime MMA – Adam Soroko jednak wycofał się z niego, przez co to właśnie dzisiaj Polak stoczy tu walkę po raz pierwszy. Z pewnością nie będzie to pojedynek łatwy dla niego – chociażby ze względu na dysproporcje fizyczne, które będą mogły go przytłoczyć. Dosłownie i w przenośni.

Bombardiera kojarzy każdy, kto śledzi polskie MMA. Najbardziej wbił się w pamięć jego ostatni pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim, który powalił go w KO w osiemnastej sekundzie pojedynku na gali KSW 64. Wcześniej jednak Bombardier miał na swoim koncie dwie wygrane w MMA. Senegalczyk jest prawdziwym olbrzymem – ma niespełna dwa metry wzrostu, waży ponad 150 kilogramów, a jego zasięg to dwa metry. Jedynym rozsądnym typem na tę walkę jest postawienie właśnie na niego. Jeżeli nie zostanie zmuszony do biegania (co oczywiste, szybko się męczy), a uda mu się zapędzić rywala w sytuację bez wyjścia, nie powinien mieć problemów z jego zdetronizowaniem. Mimo ostatniego nokautu, Bombardier jest szalenie wytrzymały – o ile więc nie przyjmie celnego uderzenia w głowę, powinien utrzymać się na ringu w każdej sytuacji. Spodziewamy się, że sięgnie tutaj po zwycięstwo. Mimo, że jest dość stary (jak na tę dyscyplinę), a w MMA siedzi od stosunkowo niedawna (bo od 2018 roku – na przestrzeni czterech lat stoczył zatem tylko trzy pojedynki).  

Nasz typ na tę walkę: zwycięstwo Bombardiera (kurs 1.30 na www.eFortuna.pl).

UWAGA: Polski bukmacher STS ma dla nowych graczy z kodem promocyjnym BETONLINE 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach na www.STS.pl.

Typy na Prime MMA 2 – gdzie obstawiać zakłady?

Podobnie, jak w przypadku pierwszej odsłony gali Prime MMA 2, również tutaj wyłączne prawa do posiadania jej w swojej ofercie udało się zdobyć bukmacherowi Fortuna. Wyłącznie w jego serwisie będziemy w stanie obstawić to wydarzenie sportowe. Czy to jednak źle dla nas? Absolutnie nie. Bukmacher ten już od wielu lat jest bowiem na drugim miejscu w kontekście popularności. Firmy bukmacherskie często wzorują się na nim – tak jeżeli chodzi o kursy, jak i o każdy inny aspekt jego działalności.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl1520 PLN + 34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN + 60 PLN freebetBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jeżeli jest to nasz pierwszy kontakt z bukmacherem eFortuna, koniecznie zadbajmy o to, by w pełni wykorzystać proponowaną przez niego ofertę promocyjną na start, która jest bardzo bogata i sprawia, że eFortuna jest w rankingu najlepszych bukmacherów na wysokiej pozycji. Aby to zrobić, w czasie zakładania konta będziemy musieli zaznaczyć chęć otrzymania bonusu powitalnego, a ten jest nei tylko bardzo atrakcyjny, ale również łatwy w obrocie przed wypłatą na konto bankowe. Koniecznie powinniśmy też wpisać w eFortuna kod promocyjny BETONLINE, dzięki któremu nasz początkowy budżet na zakłady znacząco wzrośnie. Dodatkowe środki z pewnością nam się przydadzą – zwłaszcza teraz, kiedy gal MMA jest co niemiara i jako wielbiciele tego sportu mamy naprawdę ogromne pole do popisu.

5 / 5. Ocen: 6

Kody promocyjne:

Podobne artykuły

Back to top button