Typy na KSW 66 – sobota, 15 stycznia 2022

Już w sobotę, 15 stycznia tego roku odbędzie się pierwsza w tym roku gala Konfrontacji Sztuk Walki (KSW) – najpopularniejszej w Polsce i Europie gali mieszanych sztuk walki. Miejscem tego wydarzenia będzie Netto Arena w Szczecinie, a parą, która już je promuje jest duet Ziółkowski i Mańkowski, który zetrze się w jej trakcie w walce wieczoru. Początek rywalizacji już o godzinie 18:00.

ksw 66 typy dnia
Typy na KSW 66 – sobota, 15 stycznia 2022

W naszym dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy komplet informacji na temat KSW 66. Karta walk, miejsce transmisji, typy na najciekawsze walki i bukmacherzy, którzy zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w przypadku tego wydarzenia sportowego – to wszystko, ale i wiele więcej postaramy się zaserwować wszystkim tym, którzy planują obstawianie tej gali.

Typowanie KSW 66 – karta walk

Gala KSW 66 zapowiada się niesamowicie ciekawie. W jej trakcie bowiem odbędą się dwie walki o pas mistrzowski. Rozegrają się one, tradycyjnie, na samym końcu rewelacji. Gala jednak nie zamyka się właśnie na nich, a w jej trakcie możemy również liczyć na osiem innych pojedynków. Choć większość z nich została już zapowiedziana (i zaprezentowana przez nas poniżej, na karcie walk), wciąż nie wiadomo, z kim zawalczy Gracjan Szadziński. Rywal dla niego jest wciąż poszukiwany – można się spodziewać tego, że zostanie on ujawniony najpóźniej w czasie ważenia, a zatem tuż przed rozpoczęciem się pierwszych walk.

  1. 70,3 kg / 155 lb: Marian Ziółkowski (23-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) – Borys Mańkowski (22-8-1, 3 KO, 8 Sub) – walka wieczoru; walka o pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej
  2. 93 kg / 205 lb: Tomasz Narkun (18-4, 3 KO, 14 Sub) – Ibragim Chuzigaev (15-5, 8 KO, 2 Sub) – druga walka wieczoru; walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej
  3. 83,9 kg / 185 lb: Michał Materla (30-8, 10 KO, 13 Sub) – Jason Radcliffe (17-8, 11 KO, 4 Sub)
  4. 77,1 kg / 170 lb: Tomasz Romanowski (14-8 1NC, 5 KO, 1 Sub) – Krystian Kaszubowski (9-2, 2 KO, 1 Sub)
  5. 70,3 kg / 155 lb: Sebastian Rajewski (11-6, 4 KO) vs Niklas Baeckstroem (11-3 1NC, 4 KO, 4 Sub)
  6. 93 kg / 205 lb: Wojciech Janusz (10-7, 3 KO, 4 Sub) – Przemysław Dzwoniarek (3-1, 2 KO)
  7. 70,3 kg / 155 lb: Łukasz Rajewski (11-6 1NC, 5 KO, 2 Sub) vs Donovan Desmae (14-8, 7 KO, 3 Sub)
  8. 70,3 kg / 155 lb: Gracjan Szadziński (8-4, 6 KO) – TBA
  9. 77,1 kg / 170 lb: Kacper Koziorzębski (7-4, 4 KO) vs Hubert Szymajda (9-4, 1 KO, 5 Sub)
  10. 61,2 kg / 135 lb: Patryk Surdyn (5-2, 1 KO, 2 Sub) vs David Martinik (5-3, 2 KO, 2 Sub)
superbet bonusy 2022
Nowe bonusy i promocje w Superbet z kodem promocyjnym

Typy na KSW 66 – najważniejsze walki

Choć walk w ramach gali KSW 66 będzie aż dziesięć, nie może dziwić fakt, że tymi najbardziej elektryzującymi i mogącymi przyciągać obstawiających najbardziej będą dwie walki wieczoru. W tej głównej i promującej całą tę galę Ziółkowski zawalczy z Mańkowskim w walce o pas wagi lekkiej. To Marian Ziółkowski będzie bronił swojego tytułu. W drugiej walce wieczoru, tym razem o pas mistrzowski w wadze półciężkiej, zetrą się ze sobą Tomasz Narkun i Ibragim Chuzigaev. Choć absolutnym faworytem jest tutaj Polak, który będzie bronił tytułu, bukmacherzy online wcale nie przekreślają szans Rosjanina. Nasze własne typy na obie te walki, wraz z ich dogłębną analizą, zamieszczamy poniżej.

KSW 66: Typy na walkę Ziółkowski – Mańkowski

Aktualne kursy:

Patrząc po historii, jaka stoi za oboma zawodnikami, którzy wezmą udział w tym pojedynku, obaj wydają się stać na bardzo podobnym poziomie. Obaj mają na swoim koncie podobną ilość zwycięstw – obaj jednak reprezentują zgoła odmienne pokolenia i znajdują się na rożnych etapach swojej kariery. Ciężko jest nie odnieść wrażenia, że Mańkowski ma już swoje najlepsze lata za sobą. Choć jeszcze kilkanaście lat temu błyszczał na macie i wzbudzał respekt wśród swoich przeciwników, kolejne porażki wyraźnie odciskały na nim piętno. Z każdą kolejną tracił nieco swojego poważania – mimo że wciąż dysponował fenomenalnymi umiejętnościami, raczej nie przyjmował ich dobrze. Bardziej go zniechęcały niż zachęcały do cięższej pracy. Mańkowski rzadko kiedy wygrywał przez nokaut.

Ziółkowski swoją przygodę z MMA rozpoczynał w nieco gorszych i mniej prestiżowych organizacjach, w tym w PLMMA czy FEN. W obu z nich miał okazję walczyć o mistrzowskie pasy, jednak dopiero w KSW zaczął odnosić prawdziwe sukcesy. Choć zatem początek jego kariery nie należał do najbardziej udanych, na przestrzeni lat bardzo szybko się rozwijał. W walce o obecnie posiadany pas w przepięknym stylu rozprawił się z Romanem Szymańskim. Udało mu się nawet już raz obronić swojego trofeum – wygrał z Maciejem Kazieczko, którego poddał przez duszenie zza pleców. Aktualnie jest zawodnikiem bardzo dobrze przygotowanym fizycznie i radzącym sobie świetnie w walce z niemal dowolnymi przeciwnikami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Górę w tej walce mogą wziąć warunki fizyczne. Jeśli chodzi o nie właśnie, to Ziółkowski ma wielką przewagę – jest on nie tylko wyższy, ale i posiada znacznie większy zasięg ramion. Co jednak znacznie istotniejsze, potrafi wykorzystać to wszystko na swoją korzyść. Wszystko wskazuje na to, że obaj zawodnicy będą walczyć na pełnym dystansie. Zwłaszcza że obaj nie są skorzy do nokautowania przeciwników. Ziółkowski z pewnością będzie wiódł prym, a jego rywal – liczył na zaskakujące kontry. My jednak stawiamy tutaj na aktualnego mistrza,.

Nasz typ na walkę: zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego (kurs 1.62 na www.eFortuna.pl).

KSW 66: Typy na walkę Narkun – Chuzigaev

Aktualne kursy:

Tomasz Narkun jest niekwestionowanym mistrzem wagi półciężkiej. Swój tytuł zdobył już w 2015 roku, a od tego momentu zdołał aż pięciokrotnie bronić swojego pasa. Co więcej, próbował też walczyć o kolejny – w wadze ciężkiej. Dwukrotnie poległ w tych próbach, uznając wyższość Phila De Friesa (ostatnio w kwietniu 2021 roku). Narkun zasłynął swoimi walkami z Mamedem Chalidowem, które choć nie miały na celu zdobycie pasa, elektryzowały publiczność. Obie wygrał właśnie Narkun. 32-latek powraca po ponad półrocznej przerwie, wynikającej przede wszystkim z tego, że ciężko jest znaleźć mu przeciwnika prezentującego podobny poziom i mogącego zagrozić mu w tej kategorii wagowej (którą kompletnie zdominował). Bardzo możliwe, że Narkun niedługo zadebiutuje niedługo w UFC, a ta walka ma być dla niego przepustką. 

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus od I wpłaty300 PLN
Bonus od II wpłaty500 PLN
Bonus od III wpłaty700 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Ibragim Chuzigaev jest przeciwnikiem, który na pewno jest w stanie przeciwstawić się naszemu rodakowi. Imponująco wyglądać może jego lista walk wygranych przez nokaut. Można śmiało przypuszczać, że do takiego właśnie rozstrzygnięcia tego pojedynku będzie tutaj dążył. Jest przeciwnikiem dość solidnym i dobrze przygotowanym i na pewno trzeba na niego uważać. Znając jednak sposób przygotowywania się do kolejnych walk Tomasza Narkuna, ale i jego ogromne doświadczenie w starciach z najpotężniejszymi rywalami, można być o niego spokojnym. Stawiamy właśnie na jego zwycięstwo, choć nie uważamy, by udało mu się wypracować je już w pierwszej rundzie.

Nasz typ na walkę: zwycięstwo Tomasza Narkuna (kurs 1.30 na www.eFortuna.pl).

KSW 66 – gdzie obstawiać typy?

Swoją ofertę na KSW 66 najszybciej spośród wszystkich działających w Polsce bukmacherów zaprezentowała Fortuna. Nie ma się czemu dziwić – jest ona w końcu jednym ze sponsorów polskiej federacji. To właśnie ten bukmacher jest tym, u którego polecamy obstawiać dzisiejsze walki. Wszyscy inni bukmacherzy online albo nie posiadają tej gali w swojej ofercie, albo też kuleją jeżeli chodzi o kursy bukmacherskie właśnie na nią.

STS bonus bez depozytu
Aktualny kod promocyjny STS na darmowy bonus bez wpłaty własnej

Warto wiedzieć: w kontekście gali KSW 66, warto przyjrzeć się również bukmacherowi STS. Ten również zawsze prezentuje konkurencyjne kursy związane z obstawianiem MMA, w tym właśnie zmagań w polskiej federacji. Typy na KSW 66 w STS można obstawiać także z bonusem 29 PLN bez depozytu!

KSW 66 online – gdzie oglądać na żywo?

Pod koniec 2021 roku KSW rozstało się ze swoim wieloletnim partnerem – grupą Polsat. Przeniosło się do nowej na rynku polskim platformy streamingowej Viaplay. To właśnie jej abonenci będą mogli zobaczyć galę KSW 66 stream online. Aby mieć taką możliwość, trzeba więc zapłacić za to stosowny abonament. Działa to jednak na plus – nie będziemy musieli bowiem uiszczać opłaty za PPV. Całość będzie dla nas dostępna w ramach abonamentu Viaplay (wraz z meczami Bundesligi, filmami i wieloma innymi dobrodziejstwami zapewnianymi przez tę platformę).

5 / 5. Ocen: 5

Kody promocyjne:

Podobne artykuły

Back to top button