Typy na Bellator 286 – niedziela, 2 października 2022

Już w najbliższą niedzielę, 2 października, odbędzie się kolejna gala popularnej amerykańskiej federacji MMA – Bellator 286. Jej organizatorzy po raz kolejny zadbali o masę emocji i ciekawych walk, w każdej z których stawka będzie najwyższa. Dla nas oznacza to jedno – okazji do tego, by obstawiać własne typy bukmacherskie z pewnością nam tutaj nie zabraknie. Nasz przegląd tego wydarzenia powstał właśnie po to, by okazje te można było lepiej wykorzystać.

typy bellator 286
Typy na Bellator 286 – niedziela, 2 października 2022

Czego można oczekiwać po dzisiejszym przeglądzie? Przede wszystkim najistotniejszych informacji na temat samej gali. Przedstawimy kartę walk i wspomnimy o wszystkim tym, co może mieć znaczenie przy obstawianiu. Spojrzymy też z bliska na dwa pojedynki wieczoru, starając się wskazać ich faworytów, a przede wszystkim nakreślić wszystkie te fakty, które mogą w ich przypadku mieć największe znaczenie.

Typowanie Bellator 286 – karta walk

Gala Bellator 286 odbędzie się na obiekcie Long Beach Convention w Kaliforni (Stany Zjednoczone). Rozpocząć się ma równo o godzinie 1:00, od walk z karty wstępnej – dopiero o 4:00 rozpocznie się rywalizacja w ramach karty głównej. Organizatorzy na ten event przygotowali nam naprawdę bogatą kartę walk. W sumie na tej gali zobaczymy rekordowe czternaście pojedynków, przy czym każdy z nich będzie szalenie emocjonujący. Zawodnicy w każdym z pewnością będą próbowali pokazać się z jak najlepszej strony. Zaledwie jedna z tych walk odbędzie się pomiędzy zawodnikami mniej doświadczonymi. W każdej z pozostałych zetrą się ze sobą osoby mające już spore doświadczenie w występach w oktagonie.

Poniżej przedstawiamy pełną kartę walk, z zaznaczeniem, że walka wieczoru odbędzie się na samym końcu, a na całość należy patrzeć właśnie od pozycji najniższej (i pozornie najmniej istotnej z punktu widzenia widowiska).

Walka wieczoru

 • 65.8 kg.: Patricio “Pitbull” Freire (33-5-0) – Ádám Borics (18-1-0)

Karta główna

 • 70.3 kg.: AJ McKee Jr. (18-1-0) – Spike Carlyle (14-3-0)
 • 65.8 kg.: Aaron Pico (10-3-0) – Jeremy Kennedy (17-3-0)
 • 61.2 kg.: Juan Archuleta (25-4-0) – Enrique Barzola (18-6-2)

Karta wstępna

 • 61.2 kg.: Richard Palencia (10-0-0) – Cee Jay Hamilton (15-9-0)
 • 70.3 kg.: Max Rohskopf (7-1-0) – Mike Hamel (9-5-0)
 • 70.3 kg.: Islam Mamedov (21-2-1) – Nick Browne (13-1-0)
 • 70.3 kg.: Keoni Diggs (9-2-0) – Ricardo Seixas (9-3-0)
 • 83.9 kg.: Khadzhimurat Bestaev (11-4-0) – Khalid Murtazaliev (15-3-0)
 • 61.2 kg.: Bobby Seronio III (2-0-0) – Miguel Peimbert (1-1-0)
 • 70.3 kg.: Jay Jay Wilson (8-1-0) – Vladimir Tokov (6-1-0)
 • 56.7 kg.: Sumiko Inaba (4-0-0) – Nadine Mandiau (2-5-0)
 • 65.8 kg.: Weber Almeida (6-1-0) – Ryan Lilley (11-8-0)
 • 70.3 kg.: Lance Gibson Jr. (6-0-0) – Dominic Clark (15-12-0)

UWAGA: Polski bukmacher STS ma dla nowych graczy z kodem promocyjnym BETONLINE 1500 za 3 depozyty + 100 PLN bez ryzyka + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Typy na Bellator 286 – najważniejsze walki

Zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem dzisiejszego wieczoru będzie oczywiście walka wieczoru, w której stawką będzie pas mistrzowski wagi piórkowej. Odbędzie się ona między dwoma szalenie ambitnymi i nielubiącymi chodzić na kompromisy zawodnikami. W innych pojedynkach z karty głównej również nie zabraknie emocji. W tym – naszym zdaniem – ciekawszym MJ McKee podejmie Spike’a Carlyle w co-main evencie wieczoru. To właśnie tym dwóm walkom zamierzamy poświęcić nasz przegląd.

Typy na walkę Patricio “Pitbull” Freire – Ádám Borics

Aktualne kursy:

Patricio Pitbull to zawodnik, który wydaje się być gotowy do zdominowania piórkowej dywizji. Brazylijczyk aktualnie posiada swój pas i można śmiało powiedzieć, że będzie chciał kurczowo się go trzymać. Bez wątpienia w tym pojedynku będzie miał po swojej stronie znacznie więcej atutów. Jest zawodnikiem bardzo wybuchowym i tryskającym energią, zawsze poszukującym sposobu na przedwczesne zakończenie walki. Nie idzie na kompromisy i nie chce dawać sędziom całości kontroli nad ostatecznym wynikiem. Jest doświadczony i to właśnie to doświadczenie dziś na pewno będzie największą różnicą pomiędzy dzisiejszymi przeciwnikami. Czy Pitbull po raz pierwszy obroni swojego pasa, wywalczonego przeciwko McKee?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Adam Borics po osiemnastu wygranych w profesjonalnym MMA zyskał swoją szansę na zawalczenie o tytuł. Na pewno będzie szalenie zmotywowany do tego, by ją wykorzystać. Pochodzący z Węgier zawodnik co prawda nie posiada doświadczenia w pięciorundowych przeciwnikach, jednak wykazuje się mocno oportunistycznym stylem walki, który może mu tu pomóc stworzyć znacznie lepszemu (na papierze) przeciwnikowi ciężkie warunki do walki. Borics na pewno będzie miał dzisiaj szansę na wyprowadzenie kończącego ciosu. MImo wszystko jednak rozsądniej jest tutaj postawić na Pitbulla, który doskonale radzi sobie z wywieraniem presji na swoich rywalach. I dziś na pewno po to sięgnie.

Nasz typ na walkę: zwycięstwo Patricio Freire (kurs 1.62 na www.STS.pl).

Typy na walkę AJ McKee Jr. – Spike Carlyle

Aktualne kursy:

Przenosiny AJ McKee do kategorii lekkiej mogły okazać się sporym zaskoczeniem – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak radził on sobie w wadze piórkowej. Dla Amerykanina będzie to debiut w tej kategorii i wygląda na to, że nie miał on na tyle dużo cierpliwości, by czekać na rewanż z Pitbullem (przeciwko któremu stracił swój pas mistrzowski). Dziś AJ na pewno nie będzie miał przed sobą łatwego pojedynku – patrząc jednak na jego przygotowanie, umiejętność prowadzenia walk i lepsze podstawy jeżeli chodzi o styl, będzie tutaj faworytem do wygrania – i to bardzo możliwe, że w ciągu dwóch pierwszych rund.

Fuksiarz Polski bukmacherBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Spike Carlyle, znany jako “Alpha Ginger”, wcześniej miał okazję walczyć w UFC. To właśnie tam zasłynął ze swojego “dzikiego” stylu walki, który dla wielu jego rywali był zaskakujący. Możemy przypuszczać, że Spike również i dzisiaj będzie chciał pokazać go w pełnej okazałości, nie dając swojemu rywalowi miejsca na jakąkolwiek analizę. Carlyle na pewno będzie polegał na zaskoczeniu i szukał szybkiego zakończenia. Jego styl walki jest bardzo męczący, a wraz z upływem czasu sam w sobie będzie go pozbawiał energii. Uważamy, że na tyle, że pozbawi go szans na wygraną – zwłaszcza z tak świetnie radzącym sobie przeciwnikiem.

Nasz typ na walkę: zwycięstwo AJ’a McKee (kurs 1.21 na www.eFortuna.pl).

UWAGA: Bukmacher eFortuna z kodem promocyjnym BETONLINE oferuje aż 600 PLN bez ryzyka + 200 PLN za depozyt + 30 PLN za rejestrację na www.eFortuna.pl!

Typy na Bellator 286 – gdzie obstawiać zakłady?

Jeśli chcemy obstawiać nasze własne typy na Bellator, zastanówmy się nad wyborem bukmachera, który pozwoli nam to robić na najlepszych dla nas warunkach. Liderem jeśli chodzi o MMA wydaje się być Fortuna, która króluje nie tylko jeżeli chodzi o tę federację, ale i o wiele innych. Dobrymi opcjami dla nas mogą być na dziś również pozostali najlepsi bukmacherzy online – STS oraz Superbet. Zwłaszcza że u każdego możemy liczyć na bardzo atrakcyjne kursy i dużą swobodę wyboru w kontekście rynków na zakłady bukmacherskie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jeśli postanowimy zarejestrować się u któregokolwiek z tych operatorów, pamiętajmy o możliwości skorzystania z ich oferty promocyjnej na start. Po pierwsze zatem, skorzystajmy z kodu promocyjnego BETONLINE. W Fortunie, Superbecie i STS kod promocyjny poprawi nasz budżet i pozwoli nam na obstawianie na lepszych warunkach. Całkowicie za darmo. Nie zapominajmy też o możliwości skorzystania z bonusu powitalnego. Chęć na to musimy wyrazić w czasie zakładania konta. Obie promocje są całkowicie darmowe – pamiętajmy jednak, że możliwość skorzystania z nich pojawia się wyłącznie przy rejestracji. Jeśli zatem z niej nie skorzystamy, później nie pozyskamy już jej ponownie.

Zobacz również:

Bellator 286 online – gdzie oglądać na żywo?

Transmisję z gali Bellator 286 – podobnie, jak z poprzednich – zobaczymy w dwóch miejscach. Karta wstępna będzie transmitowana całkowicie za darmo, na oficjalnym kanale YouTube Bellatoru. Darmowa transmisja rozpocząć się ma już o godzinie 1:00. Jeśli chodzi o kartę główną, tę zobaczymy już od godziny 4:00 u publicznego nadawcy. Transmisja została zaplanowana na kanał TVP Sport oraz stronę sport.tvp.pl. Oczywiście w przypadku tej drugiej, będziemy mieli do czynienia również z polskimi komentatorami i ekspertami. Każdą walkę na żywo pozwolą nam obstawić praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy online – w szczególności ci, którzy od dawna są najlepsi jeśli chodzi o typy na sporty walki.

5 / 5. Ocen: 11

Podobne artykuły

Back to top button