Super League ujawniło pięciu kandydatów do nagrody Man of Steel 2021

Poznaliśmy listę rugbystów, którzy zostali nominowani do tegorocznego konkursu Man of Steel 2021 – prestiżowego wydarzenia, które ma wyłonić najlepszego rugbystę tego roku. Rozdanie nagród nastąpi w ramach wydarzenia Betfred Super League Awards w poniedziałek, 4 października bieżącego roku. Pięciu zawodników zostało nominowanych, a każdy z nich odznaczył się czymś innym. Co ciekawe, wśród tych zawodników znalazło się miejsce zarówno dla ubiegłorocznego zwycięzcy, jak i kilku mężczyzn, którzy zostali nominowani po raz pierwszy.

Super League ujawniło pięciu kandydatów do nagrody Man of Steel 2021

Lista zawodników nominowanych do nagrody ustalana jest na podstawie specjalnych punktów. Po każdej rundzie rozgrywek specjalne jury przyznaje te punkty, które po zakończeniu sezonu są podliczane. Co ciekawe, tegoroczne zestawienie to wyłącznie rugbyści z Anglii. Taka sytuacja wcześniej miała miejsce w 2014 roku. Niewątpliwą gwiazdą ubiegającą się o tytuł najlepszego zawodnika bez wątpienia jest niewątpliwie Sam Tomkins, który jest jednym z najważniejszych zawodników zespołu Catalans Dragons. Tytuł ten wygrał już w… 2012 roku, co oznacza, że trzyma niesamowitą formę już od prawie dziesięciu lat.

Ceremonia Man of Steel 2021 jest jedną z najważniejszych spośród wszystkich w tej dyscyplinie sportu. Będzie uhonorowaniem pracy najlepszych zawodników w UK. Ceniona przez oglądających, ale też lubiana przez bukmacherów. Ci już teraz przyjmują zakłady związane z tym, który z rugbystów sięgnie po tegoroczny tytuł. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bez „pewniaka” na tym polu.

Man of Steel 2021 – lista nominowanych zawodników

  1. Jordan Abdull – Hull Kingston Rovers
  2. Jake Connor – Hull FC
  3. Jonny Lomax – St Helens
  4. Sam Tomkins – Catalans Dragons
  5. Gareth Widdop – Warrington Wolves

Ujawnienie tegorocznego Mężczyzny ze Stali (ang. Man of Steel) zaplanowano na 4 października bieżącego roku. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego. Można się spodziewać, że pojawi się na niej mnóstwo osób ściśle związanych ze światem sportu, w szczególności tego wyspiarskiego.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button