Sebastian Vettel i Lance Stroll będą ścigali się dla Aston Martin w przyszłym sezonie F1

Aston Martin ogłosiło swój nowy (a tak właściwie stary, bo nic w jego przypadku nie uległo jakiejkolwiek zmianie) skład swojego zespołu na nadchodzący sezon 2022 Formuły 1. Okazuje się, że zarówno Sebastian Vettel, jak i Lance Stroll pozostaną z drużyną jeszcze co najmniej rok.

Sebastian Vettel i Lance Stroll będą ścigali się dla Aston Martin w przyszłym sezonie F1

Wcześniej znane jako Racing Point, Aston Martin w tym roku zaopatrzyło się w silnik Mercedesa. To sprawia, że kolejny sezon może być dla niego dość nieprzewidywalny. Nie pod względem kierowców. Wbrew wcześniejszym wątpliwościom, czterokrotny mistrz świata w Formule 1 Sebastian Vettel pozostanie z zespołem. Mimo że zamierzał zakończyć swoją karierę, Niemiec wspomoże zespół jeszcze przez co najmniej jeden sezon. W znajdującym się aktualnie na półmetku i trwającym w najlepsze sezonie 2021 jest aktualnie najlepszym kierowcą w drużynie, choć nie udało mu się wygrać żadnego z wyścigów. Najwyższe, bo drugie miejsce zajął w czasie Grand Prix Azerbejdżanu.

W 2022 roku w Formule 1 pojawi się całe mnóstwo zmian jeżeli chodzi o regulamin, a przede wszystkim o techniczne wymagania i regulacje związane z pojazdami. Do ich wdrożenia miało dojść już wcześniej, jednak zostało to przełożone z uwagi na pandemię koronawirusa. Możliwe, że przyszły sezon będzie najbardziej zaskakującym w historii tej dyscypliny sportu.

„Nie mogę się doczekać, by móc zasiąść za kierownicą nowej generacji samochodów Formuły 1” – skomentował swoje pozostanie w Aston Marin Sebastian Vettel.

W zespole pozostanie również Lance Stroll, o którego odejściu również plotkowano. Syn właściciela drużyny będzie więc dalej walczył o swoją karierę, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie.

Choć w chwili obecnej bardzo wiele mówi się o sezonie 2022 Formuły 1, warto mieć na uwadze, że tegoroczne rozgrywki jeszcze nie dobiegły końca. W najbliższy weekend odbyć się ma Grand Prix Rosji. Tradycyjnie, w piątek zostaną stoczone wyścigi treningowe, w sobotę odbędą się kwalifikacje, a w niedziele – właściwe zawody. Będzie to piętnasta z dwudziestu dwóch rund tego sezonu. Jego kulminacja przewidziana jest na weekend 10-12 grudnia (Grand Prix Abu Dhabi).

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button