Sebastian de Chaves dołącza do zespołu Wasps tuż przed startem Premiership

Na zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem się angielskiego Premieship w rugby, pochodząca z brytyjskiego miasta Coventry drużyna Wasps pozyskała nowego zawodnika. Kontrakt podpisał z nią pochodzący z Afryki Południowej Sebastian de Chaves. Jak poinformowano, umowa jest krótkoterminowa.

Sebastian de Chaves dołącza do zespołu Wasps tuż przed startem Premiership

Rosły zawodnik (198 centymetrów wzrostu) przeniósł się do brytyjskiej drużyny wprost z American Major League Rugby, gdzie grał dla Austin Gilgronis. 30-latek został sprowadzony zadaniowo (stąd też krótkoterminowa umowa), aby móc pokryć pozycje podstawowego trio Waspsów, które jest kontuzjowane. Chodzi o Joe’a Lanchbury’ego, Jamesa Gaskella oraz Theo Vukasinovica. „Sebastian wniesie dużo do naszego zespołu”, skomentował krótko główny trener Waspsów, Lee Blacket. Nieco bardziej rozmowny był de Chaves. „Jestem zadowolony z czasu spędzonego w Major League, jednak to była szansa, której nie mogłem przegapić” – powiedział tuż po zaakceptowaniu oferty ze strony Wasps. „Osy grają bardzo ekscytującą odmianę rugby i nie mogą się doczekać bycia częścią takiej właśnie gry”.

De Chaves swoją karierę w Afryce Południowej rozpoczął od bycia zawodnikiem Golden Lions. W 2012 roku przeniósł się jednak do Francji, gdzie grał dla Mont de Marsan. W międzyczasie reprezentował Afrykę Południową w zespole U20 w Mistrzostwach Świata Juniorów w roku 2010, ale też zakwalifikował się do grania po stronie Portugalii i Anglii. Z pewnością jego doświadczenie było czymś, na co trenerzy zespołu Wasps będą liczyć w nadchodzących tygodniach – tak istotnych dla pozycji ich zespołu w lidze angielskiej. 

Nowy sezon angielskiego Premiership startuje już jutro. Mimo to jednak zespół Os będzie miał więcej czasu na przygotowania i zgranie się ze sobą. Nie będzie bowiem grał w czasie weekendu otwarcia. Pierwszy swój mecz stoczy dopiero 25 września, kiedy to zawalczy z mistrzami ubiegłego sezonu – drużyną Bristol Bears. Będzie to dla niego bardzo ciężki pojedynek. Nie jest jeszcze pewne, czy wystąpi w nim de Chaves. Na taką informację trzeba będzie jeszcze poczekać.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button