Rozlosowano grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów Kobiet

W dniu wczorajszym odbyło się losowanie grup, które przystąpią do udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów Kobiet, za której powstaniem stoi UEFA. Tradycyjnie, powstały cztery grupy, w których żeńskie zespoły powalczą o tegoroczne Mistrzostwo Starego Kontynentu. Grupy przedstawiamy w dalszej części wpisu.

Rozlosowano grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów Kobiet

To będzie pierwsza w historii rywalizacji kobiet faza grupowa. Zostanie ona rozegrana w dość standardowy sposób. W fazie grupowej, jak widać poniżej, zawalczy szesnaście podzielonych na cztery grupy zespołów. Każdy z nich zawalczy z każdym u siebie i na wyjeździe. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów, gdzie zawalczą o półfinały, a następnie finały bezpośrednio z przydzielonymi im w wyniku losowania zespołami. Podobny format sprawdza się od lat w męskiej odsłonie Ligi Mistrzów. Wszystko więc wskazuje na to, że i tutaj odniesie on sukces, a na pewno sprawi, że rozgrywki najbardziej prestiżowego turnieju kobiecej piłki nożnej staną się nie tylko bardziej zrozumiałe, ale i po prostu popularniejsze. 

W ubiegłym roku finał Ligi Mistrzów Kobiet rozegrał się między żeńską dywizją Chelsea Londyn oraz FC Barceloną. W szwedzkim Göteborgu zatriumfowały Hiszpanki. Jako że Chelsea wygrała Super Ligę Kobiet, została umiejscowiona w pierwszym koszyku losowania fazy grupowej. 

Wyniki losowania grup Ligi Mistrzów Kobiet

  • Grupa A: Chelsea, Wolfsburg, Juventus, Servette
  • Grupa B: Paris Saint-Germain, Breidablik, Real Madrid, Kharkiv
  • Grupa C: Barcelona, Arsenal, Hoffenheim, HB Koge
  • Grupa D: Bayern Munich, Lyon, BK Hacken, Benfica

Zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów Kobiet mają rozpocząć się już 5 października, a zakończą się 16 grudnia tego roku. 20 grudnia zaś odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych. Ćwierćfinały będą odbywać się 22/23 marca oraz 30/31 marca przyszłego roku. Mecze półfinałowe zostały z kolei zaplanowane na 23/24 kwietnia i 30 kwietnia/1 maja. Nie podano jeszcze daty finału. Pewne jest jednak, że odbędzie się on na Stadionie Juventusu w Turynie.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button