Reprezentacja Polski rozbiła Izrael – ćwierćfinał ME w amp futbolu dla naszych reprezentantów

Reprezentacja Polski rozbiła Izrael – ćwierćfinał ME w amp futbolu dla naszych reprezentantów

W dzisiejszym spotkaniu reprezentacji Polski z Izraelem w amp futbolu Biało-Czerwoni dosłownie rozbili swoich rywali, pokonując ich wynikiem 8:0. Wywalczyli tym samym awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy właśnie w piłce nożnej niepełnosprawnych.

Nie da się nie odnieść wrażenia, że trener reprezentacji Polski Marek Dragosz potężnie zaskoczył swoich dzisiejszych rywali. Wprowadził ogromne zmiany w wyjściowym składzie, w którym znalazło się zaledwie trzech piłkarzy z ostatniego meczu z Ukrainą. Nie ma się zresztą dziwić – Izrael już od początku uważany był za rywala o znacznie niższym poziomie.

Dzisiejsze spotkanie szybko ułożyło się po myśli Polaków. Podobnie jak w meczu z Ukrainą, ci bardzo szybko osiągnęli sporą przewagę i praktycznie nie opuszczali pola karnego swoich rywali. Goście skupili się zresztą wyłącznie na defensywie i odpieraniu kolejnych ataków. Okazało się to nieskuteczne, a polscy piłkarze zdobyli prowadzenie już w jedenastej minucie (choć mieli ku temu okazję już… w drugiej, kiedy to Bartosz Łastowski niefortunnie strzelił w słupek).

Polska w pierwszej połowie dzisiejszego spotkania zdołała strzelić „zaledwie” trzy gole. Prawdziwy popis dała dopiero w drugiej części rywalizacji, która była zdecydowanie jednostronna. Ostateczna wygrana z pewnością podbuduje morale naszego zespołu i sprawi, że podejdzie on z podniesioną głową do kolejnych spotkań. Jest to bardzo istotne, gdyż czekają ją już tylk0o ciężsi rywale. Jeżeli jednak zagrają tak, jak dzisiaj, a fizjoterapeutka Zofia Kasińska przygotuje ich do nich równie dobrze, nie mają powodu do jakichkolwiek obaw.

Bramki w dzisiejszym spotkaniu: Tomasz Miś – 11, 46, Kamil Grygiel – 17, Bartosz Łastowski – 25, Mariusz Adamczyk – 32, Krystian Kapłon – 35, Yoav Tsarfati (sam.) – 41, Przemysław Fajtanowski – 50.

Kolejny mecz reprezentacji Polski w amp futbolu zaplanowany jest na środę. Będzie on ostatnim w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Rozpocznie się on o godzinie 18:00, a Polska podejmie w nim drużynę Hiszpanii.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button