Polska wygrała z Armenią – skromna wygrana w grupie F eliminacji do Mistrzostw Świata Kobiet

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozegrała dziś swój drugi mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. Zanotowała swoją pierwszą wygraną w fazie grupowej, radząc sobie z reprezentacją Armenii. Choć jednak wywalczyła trzy punkty, zrobiła to skromnie, finalnie osiągając wynik 0:1. Zagrała poniżej oczekiwań – zwłaszcza że była zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu.

Polska wygrała z Armenią – skromna wygrana w grupie F eliminacji do Mistrzostw Świata Kobiet

Po remisie z Belgią na start eliminacji do MŚ 2023, przed Polską stało stosunkowo łatwe zadanie w postaci Armenii – reprezentacji uważanej za najgorszą w grupie F. Okazało się jednak, że była to przeprawa przez mękę. Choć Polki wyszły na prowadzenie już w 27. minucie, po prostopadłym podaniu Małgorzaty Mesjasz do Weroniki Zawistowskiej i doskonałym strzale tej ostatniej, później wykazały się sporym brakiem skuteczności. Próbowały atakować bramkę rywalek wielokrotnie, jednak nie przyniosło im to efektów. Popełniały też bardzo dużo błędów, które – na szczęście – nie zakończyły się żadnymi konsekwencjami.

Najbardziej wyróżniającą się postacią w dzisiejszym meczu była Weronika Zawistowska – strzelczyni jedynego gola. Piłkarka FC Koeln w spotkaniu tym mogła drugi raz wpisać się na listę strzelców, a poza tym wykazywała się bardzo dużą aktywnością na boisku.

W kolejnych dzisiejszych meczach naszej grupy Norwegia wygrała z drużyną Kosowa, a Belgia poradziła sobie z Albanią. Aktualną tabelę przedstawiamy poniżej.

Aktualna tabela grupy F eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet

  1. Norwegia – 6 punktów
  2. Belgia – 4 punkty
  3. Polska – 4 punkty
  4. Kosowo – 1 punkt
  5. Albania – 1 punkt
  6. Armenia – 0 punktów

Kolejne dwa spotkania Polek w eliminacjach do Mistrzostw Świata stoczone zostaną już w październiku. Za dokładnie miesiąc, 21 października, nasze reprezentantki czeka najpoważniejsze wyzwanie. Zetrą się z liderkami i faworytami naszej grupy – Norweżkami. Pięć dni później, 26 października, podejmą drużynę Albanii – również solidną i dość pewną siebie. Oba te spotkania rozegrają w Polsce.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button