Polska remisuje z Belgią na start eliminacji do MŚ kobiet

Kobieca reprezentacja Polski dość dobrze rozpoczęła zmagania w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Świata. W pierwszym spotkaniu, które rozegrała przeciwko Belgii na stadionie w Gdańsku zdobyła jeden punkt. Choć jest on z pewnością cenny, pozostawia po sobie pewien niesmak. Wszystko ze względu na to, że Polki prowadziły aż do doliczonego czasu drugiej połowy. Rzutem na taśmę Belgijki zaskoczyły naszą bramkarkę, Annę Szymańską, wyrównując całe spotkanie.

Mecz od początku układał się po myśli Polek. Rekordowo wypełniony przeszło ośmioma tysiącami stadion Polsat Plus Arena, debiut Niny Patalon na ławce trenerskiej i zdecydowana gra z przewagą w posiadaniu piłki – to wszystko dodatkowo zostało spuentowane świetną bramką kapitalnej Ewy Pajor. W czterdziestej minucie spotkania wyprowadziła ona świetną akcję, po której nasza reprezentacja objęła prowadzenie. Co ciekawe, kolejną bramkę mogła zdobyć zaledwie 30 sekund później, jednak w stuprocentowej sytuacji chybiła. Prowadzenie Polek utrzymywało się również w początkowych fazach drugiej połowy. Na jakiś czas jednak nasze reprezentantki oddały prym swoim rywalkom. Skutecznie się broniły aż do doliczonego do drugiej połowy czasu, kiedy to Janice Cayman zaskoczyła Annę Szymańską strzałem w samo centrum bramki. Wygraną mogła jeszcze uratować Małgorzata Mesjasz w 92. minucie spotkania. Z tym jednak, że i ona chybiła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przenosząc piłkę wysoko ponad poprzeczkę bramek przeciwnej drużyny.

Z jednym punktem na swoim koncie, Polska zajmuje przedostatnie miejsce w grupie F kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Jest to jednak niewymierne, gdyż taką samą ilość punktów posiadają cztery inne zespoły. Remis ten może okazać się cenny w przyszłości. Kolejny swój mecz Polki rozegrają już we wtorek, 21 września. Naprzeciw nich stanie reprezentacja Armenii, która w czwartek uległa grupowym faworytkom – Norweżkom. Przegrała w bardzo druzgocący, bo dwucyfrowy sposób (0:10). Początek tego spotkania już o godzinie 17:30.