Polska kadra wraca na Letnie Grand Prix – Dolezal podał skład na konkurs

Polscy skoczkowie narciarscy w nadchodzący piątek i sobotę powrócą do rywalizacji w Letnim Grand Prix. Poinformował o tym trener naszej reprezentacji, Michal Doležal. W składzie na konkurs, który odbędzie się w austriackim mieście Hinzenbach, znalazło się miejsce dla „wielkiej trójki” polskich skoków narciarskich – Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły.

Ze względu na swoje urlopy, Polscy narciarze pominęli wrześniowe konkursy w kazachskim Szczyczyńsku oraz rosyjskim Czajkowski. Nie odpuścili za to dwóch poprzednich rywalizacji, które miały miejsce w Wiśle i w Couchevel w lipcu i sierpniu. Na obu tych turniejach to właśnie oni triumfowali. W Wiśle po zwycięstwo sięgnął Jakub Wolny, a w Rosji – Dawid Kubacki. W czasie swoich urlopów wielu zawodników odpoczywało przed kolejnym sezonem. Niektórzy z nich z kolei zdecydowali się ograniczyć swój zawodowy udział do Letniego Pucharu Kontynentalnego, organizowanego w tym samym czasie. W międzyczasie nie stracili tyle, ile mogli – zawody w rumuńskim Rasnov zostały bowiem odwołane. Tak właściwie więc pominęli tylko te, o których wcześniej była mowa.

Jak potwierdzono w mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego, skład reprezentacji Polski na najbliższy konkurs Letniego Grand Prix to aktualnie:

  1. Kamil Stoch, dla którego będzie to debiut w tym sezonie.
  2. Piotr Żyła
  3. Andrzej Stękała
  4. Paweł Wąsek
  5. Kacper Juroszek
  6. Dawid Kubacki

W indywidualnej klasyfikacji generalnej aktualnie prowadzi Halvor Egner Granerud z Norwegii. Drugie miejsce zajmuje Austrial Jan Hoerl, a trzecie – również Norweg, Marius Lindvik. Czwarta i piąta pozycja należą do Polaków. Czwarte miejsce zajmuje bowiem Jakub Wolny (który nie został powołany na najbliższy konkurs, a który dominował w Szczuczyńsku), a piąte – Dawid Kubacki. Andrzej Stękała aktualnie plasuje się na 43. pozycji. Piotr Żyła zaś znajduje się na czterdziestej szóstej pozycji, a Paweł Wąsek – dwie lokaty niżej.

Konkurs indywidualny w Hinzenbach rozpocznie się w sobotę, 25 września tego roku. Dzień wcześniej odbędą się zaś skoki testowe i przygotowania do całego eventu.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button