Polacy remisują mecz z Hiszpanią i wygrywają grupę Mistrzostw Europy!

Sukces reprezentacji Polski w amp futbolu! Prowadzona przez Marka Dragosza drużyna zakończyła zmagania grupowe solidnym, ale wywalczonym w ciężkim boju remisem z reprezentacją Hiszpanii. W sumie więc w swojej grupie zdobyła aż sześć punktów, co zagwarantowało jej utrzymanie solidnego trzeciego miejsca. Właśnie z tego powodu przed naszymi reprezentacjami stanie w piątek reprezentacja Francji.

Po dwóch meczach w grupie Polska była liderem. Wygrała oba z dwóch spotkań we własnej grupie, w dodatku osiągając świetny rezultat bramkowy. Najpierw wygrała 3-0 z Ukrainą, a później – w pięknym stylu – rozgromiła Izrael (8-0). Choć więc Hiszpanie również wygrali swoje oba spotkania, przegrali w bilansie bramkowym (3:0 z Izraelem oraz 1:0 z Ukrainą). To z kolei zapewniło Polsce awans z pierwszego miejsca). Tym samym dobra passa naszej reprezentacji w futbolu niepełnosprawnych z Hiszpanią trwa. Nasi reprezentanci mieli okazję spotkać się z nią niecałe trzy lata temu, kiedy to wygrali 1:0. Zawalczyli z nimi również rok wcześniej, w mistrzostwach Europy. Również wtedy królowali nad nimi, osiągając fenomenalny wynik 3:1.

We wczorajszym spotkaniu Polska niestety dała się zdominować przez rywali, już w piątej minucie tracąc gola (pierwszego na tym turnieju). Był to jedyny gol w pierwszej połowie, a rywale bardzo często gościli pod naszym polem karnym. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie, już w 35. minucie, kiedy to Krystian Kapłon znakomicie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Późniejsze części meczu układały się już pod dyktando naszej reprezentacji i choć Kapłon mógł strzelić kolejną bramkę w 43. minucie, została ona wybroniona. Mimo wszystko jednak cel Polaków na to spotkanie został wypełniony. Pozostaje już tylko czekać na ich dalsze zmagania turniejowe.

Faza grupowa Mistrzostw Europy została przez Polaków zakończona na pierwszym miejscu. Ze względu na to nasza reprezentacja zagra w ćwierćfinale z zespołem Francji. Początek meczu Polska – Francja już w piątek, o godzinie 16:30.