Patrick Cantlay z tytułem Zawodnika Roku PGA Tour

Zwycięzca turnieju FedExCup, Patrick Cantlay, właśnie został Zawodnikiem Roku. Głosowanie na takowego został przeprowadzone przez jego kolegów z organizacji PGA Tour. Mężczyzna pokonał przy tym Jona Rahma, Collina Morikawę, Brysona DeChambeau i Harrisa Englisha, co mo-że być uznane za świetne osiągnięcie (i takim rzeczywiście jest). Wszyscy ci zawodnicy mają na swoim koncie przynajmniej 15 różnych wydarzeń w swojej branży w sezonie 2020/21. Tym bardziej nagroda Jacka Nicklausa cieszyć może jeszcze bardziej.

Patrick Cantlay z tytułem Zawodnika Roku PGA Tour

Patrick Cantlay wygrał aż trzy turnieje w przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy i pokonał  – rzutem na taśmę – Rahma ona ostatniej prostej FedExCup, dosłownie jednym strzałem. Piętnaście milionów dolarów wpłynęło też na jego konto tuż po zapewnieniu sobie miejsca w zespole Stanów Zjednoczonych na Ryder Cup w czasie BMW Championship. Jednym zdaniem: mężczyzna się rozpędza i ciężko jest powiedzieć, że nie zasłużył na tytuł Zawodnika Roku.

„W imieniu PGA Tour pragnę pogratulować Patrickowi Cantlayowi zostania wybranym Zawodnikiem Roku naszej federacji w 2021 roku.” – skomentował całe zajście członek komisji PGA Tour, Jay Monhan. „Otrzymanie tej nagrody poprzez głosowanie ze strony innych zawodników pokazuje szacunek, jakim obdarzają Patricka jego koledzy. Jego wystąpienia w trakcie lat 2020/21 były fenomenalne, a zbycie konsekwentnym w wygrywaniu play-offów FedExCup, a następnie samego tego wydarzenia pokazało, że jest on u szczytu swojej formy w tym sezonie”. Patrick Cantlay jeszcze w tym roku z pewnością będzie jeszcze miał okazje na to, by zabłysnąć i po raz kolejny stoczyć bój ze swoimi największymi rywalami.

Patrick Cantlay jest jedynym zawodnikiem, który był w stanie zdobyć aż cztery tytuły mistrzowskie w PGA Tour w czasie jednego sezonu od czasów Justina Thomasa. Przypominamy, że PGA Tour to federacja, która organizuje wiele eventów golfowych w czasie jednego sezonu, a która wybiera najlepszych zawodników w czasie każdego z nich. Wszystkie mają więc znaczenie i golfiści doskonale o tym wiedzą.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button