Naomi Osaka wycofała się z Indian Wells

W czasie US Open Naomi Osaka – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych tenisistek na świecie – powiedziała, że zamierza zrobić sobie przerwę od sportu. Wszystko wskazuje na to, że czas ten właśnie teraz nastąpił. Zaledwie 23-letnia zawodniczka postanowiła wycofać się z Indian Wells Masters. Oznacza to, że nie powtórzy swojego sukcesu z 2018 roku, kiedy to wygrała ten właśnie turniej.

fot. facebook.com/NaomiOsakaTennis

Naomi Osaka ten sezon rozpoczęła w bardzo dobry sposób – jeszcze w lutym tego roku zdobyła swój drugi w karierze tytuł Australian Open. Choć wydawałoby się, że po tak solidnej i decydującej wygranej z Amerykanką Jennifer Brady kobieta będzie dążyć ku kolejnym sukcesom (zwłaszcza że Igrzyska Olimpijskie w tym roku odbywały się w jej ojczyźnie), w rzeczywistości było inaczej.

Pierwsze niepokojące wieści wyszły na jaw w czerwcu, w czasie wielkoszlemowego Roland Garros. Wtedy też Osaka powiedziała, że nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych. Wszystko ze względu na obawy związane z jej zdrowiem psychicznym. Nie zostało to pozytywnie odebrane przez organizatorów, a kobieta finalnie postanowiła, że wycofa się z turnieju. W oświadczeniu zaś wyznała, że już od swojej wygranej w US Open w 2018 roku zmaga się z depresją.

Nie był to koniec negatywnych dla kariery Osaki decyzji. W późniejszym czasie wycofała się z kolejnego turnieju organizowanego w Berlinie. Najbardziej bolesna dla wielbicieli tenisa (i zapewne dla niej samej) była jednak decyzja o rezygnacji z kolejnego Wielkiego Szlema – Wimbledonu. Choć oficjalnym powodem była chęć przygotowania się do Igrzysk, media spekulowały, że może chodzić o zdrowie psychiczne. Zwłaszcza że same Igrzyska okazały się dla niej stosunkowo nieudane (przegrała w III rundzie, podczas walki z Marketą Vondrousovą z Czech). Wszystko wskazuje na to, że na kolejne zmagania Japonki jej fani będą musieli poczekać do następnego roku.

Naomi Osaka nie jest jedyną zawodniczką, która wycofała się z Indian Wells. Podobną decyzję podjęła Johanna Konta. Nieznane są przyczyny wycofania się. 30-latka nie brała też udziału w US Open (kontuzja na kilka godzin przed jej meczem), ale też w Wimbledonie (COVID-19 w drużynie) oraz Igrzyskach Olimpijskich (również COVID-19, tym razem bezpośrednio u niej).

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button