Michael van Gerwen zwycięzcą Nordic Masters

W ubiegłą sobotę odbył się finał rozgrywek w Nordic Masters – prestiżowym turnieju odbywającym się pod egidą PDC. Po najwyższe trofeum w tych rozgrywkach sięgnął Michael van Gerwen, dla którego jest do pierwsze od 293 trofeum PDC. Było to na pewno zaskakujące i wywalczone w ciężkim boju zwycięstwo, którego mężczyzna wyczekiwał. Zwłaszcza że w 2021 roku ani razu nie sięgał po żadne trofeum w turniejach organizowanych przez PDC.

Michael van Gerwen zwycięzcą Nordic Masters

Michael van Gerwendobrą passę rozpoczął już w piątek, kiedy to pokonał Dariusa Labanauskasa w meczu inaugurującym turniej. Zrobił to w sposób zdecydowany i bezprecedensowy. Trzykrotny mistrz świata miał jednak problem w spotkaniu ćwierćfinałowym z Madarsem Razmą (10-4), a później w jeszcze bardziej wyrównanym półfinale ze zwycięzcą Premier League, Jonny Claytonem (11-7). Oba te spotkania ostatecznie wygrał, dostarczając zgromadzonej publiczności masy emocji. W finale spotkał się z Fallon Sherrock, która w 2019 roku stała się pierwszą kobietą z wygranym meczem w dartsach. Kobieta przez dużą część pojedynku prowadziła (nawet 6-3), jednak ostatecznie uległa i została przez niego pokonana.

Do finału Sherrock doszła po bardzo wyrównanych bojach. Fanom w szczególności podobać się mógł pojedynek ze światowym numerem 5 i byłym mistrzem World Matchplay, Dimitrim Van den Berghiem. Ograła go wynikiem 11-10, wcześniej wygrywając aż 7-1 oraz 8-2. Był to z pewnością jeden z najbardziej emocjonujących meczów turniejów, z aż ośmioma nietrafionymi lotkami ze strony Belga. Sherrock turniej zaczęła od wygranej z Duńczykiem Nielsem Heinsøe (aż 6-1), a do finału weszła po walkoverze ze strony Gerwyna Price’a. Mężczyzna musiał odpuścić rywalizację ze względu na kontuzję łokcia.

„Byłam bardzo dumna z siebie – w szczególności ze względu na to, że mogłam uprzykrzyć się Michealowi tak bardzo, jak to zrobiłam” – powiedziała w pomeczowym wywiadzie Sherrock. „To Michael van Gerwen, a ja byłam tak blisko pokonania go!” – dodała. Dotarcie do finału znaczy dla Sherrock bardzo dużo. Dzięki niemu weźmie udział w nadchodzącym turnieju PDC Women’s Seies, gdzie będzie miała szansę powalczyć o Mistrzostwo Świata w Dartsach.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button