Lawrence Stroll chce, aby Sebastian Vettel pozostał w zespole Aston Martin

Nie tak dawno temu świat obiegła informacja, jako by niemiecki kierowca Formuły 1, Sebastian Vettel, miał zakończyć swoją karierę po tegorocznym sezonie rozgrywek. Jak się jednak okazuje, Aston Martin – w którym aktualnie się ściga – bardzo zagorzale walczy o zakontraktowanie niemieckiego kierowcy na sezon 2022.

Lawrence Stroll chce, aby Sebastian Vettel pozostał w zespole Aston Martin

Aston Martin wystosował specjalne przedłużenie kontraktu, które ma być ważne tylko przez najbliższe kilka tygodni. Nie ma się czemu dziwić – Brytyjczycy chcą jak najszybciej dowiedzieć się, na czym tak właściwie stoją.  „Jesteśmy zachwyceni Sebastianem. Naszą najszczerszą intencją i dążeniem jest to, by kontynuować z nim współpracę w przyszłym roku i jeszcze dalej” – powiedział właściciel zespołu, Lawrence Stroll. Dodał jednocześnie, że oczekuje jego stanowiska w ej sprawie.

Vettel ma za sobą pełen wzlotów i upadków sezon w Aston Martin, do którego dołączył zaledwie w tym roku po trudnych chwilach w Ferrari. Czterokrotny mistrz świata nie rozpoczął sezonu dobrze, jednak w wielu wyścigach zabłysnął. Tak było chociażby w Grand Prix Azerbejdżanu, w którym zajął drugie miejsce oraz w Grand Prix Węgier, w którym zakończył na dokładnie tej samej pozycji. Jeśli Vettel będzie dział pozostac w Formule 1, raczej nie będzie miał wielu innych opcji do wyboru. Niemal wszystkie zespoły bowiem potwierdziły składy swoich zespołów na nadchodzący sezonu. Jedno w tym wszystkim jest pewne – niemiecki kierowca musi określić się w nadchodzących tygodniach, a zarazem rozwiać wszystkie krążące wokół tego tematu plotki.

Mimo chęci zespołu Aston Martin, Sebastian Vettel rozważa zakończenie swojej kariery po sezonie 2021. Według wielu dziennikarzy, mogłoby to dać szansę na kontrakt polskiemu kierowcy – Robertowi Kubicy, który chce wrócić do prestiżowej rywalizacji. Odejście Vettela rzeczywiście zmusiłoby brytyjski zespół do znalezienia kogoś na jego zastępst o. Lawrence’owi Strollowi zależy zaś na kimś doświadczonym i choć Daniel Ricciardo również jest stawiany w roli pretendenta do następcy, Kubica jest od niego znacznie solidniejszy.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button