Koniec sezonu NFL dla Raheema Mosterta – poważna kontuzja wyklucza go z gry

Koniec sezonu NFL dla Raheema Mosterta – poważna kontuzja wyklucza go z gry

Dość niefortunna informacja dla wielbicieli drużyny NFL San Francisco 49ers. Jej czołowy biegacz, Raheem Mostert, który doznał poważnej kontuzji w wygranym dla jego drużyny meczu z Detroit Lions, nie zagra już więcej w tym sezonie. Jak się okazuje, doznał wyszczerbienia chrząstki stawu kolanowego. Będzie musiał przejść przez dość poważną operację, która uniemożliwi mu występowanie na boisku przez co najmniej osiem nadchodzących tygodni. Sytuacja jest dla niego o tyle dramatyczna, że jego zespół (jak każdy inny) dopiero rozpoczął rywalizację w tym sezonie NFL. Mężczyzna w poniedziałek został przeniesiony do rezerwy (gdzie trafia każdy kontuzjowany gracz). Tego samego dnia trener Kyle Shanahan przekazał wieści o czasie leczenia kontuzji.

Jak dowiedziała się stacja ESPN, San Francisco 49ers już zakontraktowało nowego biegacza, który będzie w stanie wzmocnić tę pozycję w drużynie. Nowym zawodnikiem w drużynie został Kerryon Johnson, tak zwany wolny agent (zawodnik niezwiązany z żadnym klubem, gotowy do zakontraktowania bez potrzeby negocjacji z obecnym pracodawcą.

„Po skonsultowaniu się z wieloma lekarzami i rozważeniu wszystkich moich opcji mogę powiedzieć, że będę miał kończącą dla mnie ten sezon operację, która naprawi moje kolano” – napisał Mostert we wtorek na łamach swoich własnych mediów społecznościowych. „To dla mnie oznacza, bez cienia wątpliwości w mojej głowie, największe szanse na powrót w 110% mojej formy”. Jak z kolei podała jego żona, zawodnik po swojej kontuzji otrzymywał dużo wiadomości od rozwścieczonych jego kontuzją fanów. Ci są niezadowoleni z faktu, że jest tak podatny właśnie na kontuzje i po raz kolejny przez nie pauzuje.

San Francisco 49ers swoje kolejne spotkanie zawalczą z zespołem Philadelphia Eagles. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 września. W późniejszych tygodniach czekają go kolejno pojedynki z Green Bay Packers, Seattle Seahawks oraz Arizona Cardinals. Jako że pierwsze spotkanie wygrali, z pewnością w każdym z tych meczów będą się starali podtrzymać swoją dobrą passę.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button