Kazachstan i Wenezuela w kolejnej fazie Mistrzostw Świata w Futsalu

Zakończył się czwarty dzień zmagań w organizowanych na Litwie Mistrzostwach Świata w Futsalu. Nie zabrakło dziś emocji i walki do ostatniej kropli krwi. Poznaliśmy przy okazji dwie kolejne drużyny, które opuszczą grupę i zagrają w fazie knockout. Wczorajsze mecze odbyły się między drużynami z grupy A i B. Kolejne grupy będą walczyć dzisiaj. Zmagania grupowe zakończą się zaś w poniedziałek, 20 września.

Kazachstan i Wenezuela w kolejnej fazie Mistrzostw Świata w Futsalu

W pierwszym meczu wczorajszego dnia, o godzinie 17:00, Costa Rica podjęła drużynę Wenezueli, ostatecznie przegrywając z nią wynikiem 0-1. Ta druga zagwarantowała sobie tym samym udział w kolejnej fazie turnieju. Aktualnie bowiem posiada dokładnie sześć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Z jednym meczem pozostałym do rozegrania, zarówno Litwa, jak i Costa Rica nie będą w stanie jej wyprzedzić. Awans do kolejnej fazy turnieju zagwarantował sobie również Kazachstan. W meczu stoczonym o godzinie 19:00 pokonał pewnie Litwę, eliminując ją tym samym z organizowanego na jej terytorium turnieju.

W pozostałych meczach tego dnia, już w grupie B, Egipt zatrzymał Guatemalę w najbardziej emocjonującym spotkaniu tego dnia. Zakończyło się ono 6-3 i za jego sprawą Egipcjanie są jeszcze w grze. Teoretycznie, oczywiści. W ostatnim meczu, o którym nie wspomnieliśmy, reprezentacja Rosji (a właściwie Russian Football Union – nazwę tę musiała przyjąć ze względu na dyskwalifikację dopingową) w pewny sposób wygrała z Uzbekistanem, kończąc spotkanie wynikiem 2-4.

Dziś wieczorem odbędą się kolejne mecze rywalizacji w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Futsalu. Zawalczą ze sobą grupy C i D. Pełna rozpiska dzisiejszych spotkań – poniżej.

Harmonogram MŚ w Futsalu 2021 – środa, 16 września

  • 17:00 – Wyspy Salomona – Portugalia – grupa C
  • 17:00 – Panama – Wietnam – grupa D
  • 19:00 – Brazylia – Czechy – grupa D
  • 19:00 – Tailandia – Maroko – grupa C

Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do tego turnieju, dlatego też nie zobaczymy jej na litewskich boiskach. Same Mistrzostwa Świata potrwają do 3 października tego roku.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button