Kazachstan, Argentyna i Brazylia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w futsalu

Zakończyły się kolejne spotkania 1/8 finału Mistrzostw Świata w Futsalu. Wyłoniły one kolejnych ćwierćfinalistów turnieju, którzy w najbliższą niedzielę i poniedziałek powalczą o półfinał. Ze starć zwycięsko wyszły reprezentacje Kazachstanu, Argentyny oraz Brazylii, każda z których zaprezentowała się w swoim meczu w świetny sposób.

Najbardziej imponującym wynikiem z wczorajszego meczu może pochwalić się Kazachstan. Rozbił on reprezentację Tajlandii aż 7-0. Co ciekawe, każdą bramkę zdobył inny piłkarz (padł jeden gol samobójczy). Kazachstan bardzo szybko zdobył prowadzenie w spotkaniu, strzelając bramki w trzeciej i czwartej minucie. To właśnie te gole doprowadziły do dalszej dominacji tej drużyny.

Mecz Argentyny z Paragwajem również był mocno jednostronny, ale nie od początku. Argentyńczycy w trzynastej minucie stracili bramkę i przegrywali z rywalami aż do 26 minuty. Sytuację odwrócił Claudino, a rywali szybko dobił Borruto (zaledwie minutę później). W kolejnej minucie przeciwników dobił Bolo Alemany, strzelając bramkę na 3-1. Dalszy przebieg spotkania odbywał się pod dyktando Argentyny, która ostatecznie wygrała 6-1.

W trzecim, a zarazem najbardziej wyrównanym spotkaniu dzisiejszego dnia Brazylia ograła Japonię 4-2. Mecz od początku układał się po myśli Japończyków, którzy wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie. Zaledwie minutę później wyrównali Brazylijczycy, a wynik remisowy utrzymywał się aż do samej końcówki spotkania. W 31. minucie gola zdobył Leonardo, a w samej końcówce Pito podwyższył wynik do 3-1 dla Brazylii. Choć Japończycy błyskawicznie odpowiedzieli i zdobyli bramkę kontaktową w tej samej minucie, tuż przed syreną końcową sami się dobyli. Kato strzelił gola samobójczego, ustalając ostateczny wynik meczu.

Mistrzostwa Świata w Futsalu 2021 – harmonogram dzisiejszego dnia

• 16:30 – Uzbekistan – Iran
  • 19:00 – Portugalia – Serbia
  • 19:00 – Hiszpania – Czechy

1/8 finału Mistrzostw Świata w Futsalu zakończy się właśnie dzisiaj. W niedzielę i sobotę odbędą się w sumie cztery mecze ćwierćfinałowe. 29 i 30 września zaś stoczone zostaną spotkania półfinałowe. Finał rozgrywek został zaplanowany na 3 października.