Jaki jest najlepszy system bukmacherski? Który najskuteczniejszy?

Ludzie, którzy korzystają z usług bukmacherów, dzielą się na dwie grupy: tak zwanych „sezonowców” oraz stałych bywalców. Ci pierwsi obstawiają bardzo rzadko, zazwyczaj w przypadku spotkań reprezentacyjnych lub też finałów ważnych wydarzeń (na przykład Mistrzostw Świata w piłce nożnej). Drudzy z kolei zajmują się bukmacherką na wyższym poziomie, często obstawiając spotkania, choć zazwyczaj tylko na polu dyscypliny, którą bardzo lubią, albo też którą uprawia ich ulubiona drużyna. Właśnie dla tych drugich powstały systemy bukmacherskie, pomagające mniej lub bardziej zawodowym typerom osiągnąć sukces finansowy właśnie w typowaniu. Czym owe systemy są i jak wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania postaramy się udzielić w naszym krótkim poradniku.

najlepsze systemy bukmacherskie
Jaki jest najlepszy system bukmacherski? Który najskuteczniejszy?

Czym jest system bukmacherski? Czy zawsze gwarantuje wygrane?

System bukmacherski (nie mylić ze strategią obstawiania) jest – w wielkim skrócie to wszystko ujmując – schematem, w jaki powinniśmy obstawiać kolejne spotkania (niezależnie od dyscypliny sportowej, rodzaju zakładów czy też zasad wyboru typów), aby osiągnąć finansowy sukces. Bierze pod uwagę wyłącznie stawki, nie sugerując nic co do tego, jakie spotkanie należy obstawić. Głównym celem jego stosowania jest maksymalizacja prawdopodobieństwa wygranej, a sam system został stworzony po to, by działać długofalowo. Właśnie dlatego stosują go jedynie ci, którzy w zakładach bukmacherskich chcą coś osiągnąć i nie traktują ich jako swoistej odskoczni czy sposobu na zwiększenie emocji towarzyszącym niektórym spotkaniom.

Jakie są cechy idealnego systemu bukmacherskiego?

Choć wybierając system bukmacherski dla siebie często jesteśmy zmuszeni do wyboru między ryzykiem a bezpieczeństwem, istnieje kilka cech, które powinien posiadać absolutnie każdy system. Należą do nich między innymi:

  • dopasowanie do naszego poziomu umiejętności – idealny system dla nas powinien brać pod uwagę nasze doświadczenie w zakładach bukmacherskich; dobrze dobrany, pozwoli stymulować jego pozyskiwanie i prowadzić do możliwości wyboru kolejnych, bardziej skomplikowanych;
  • bezpieczeństwo budżetowe – dobry system nie doprowadzi nas do bankructwa – w najgorszym przypadku zysk z niego powinien być niewielki;
  • maksymalizacja potencjalnego zysku – dobry system to taki, który jest w stanie zwiększyć potencjał kolejnych zakładów;
  • wysoki YIELD – yield to określenie, które jest związane ze stosunkiem zysku do budżetu; wysoki yield to taki, który znajduje się na poziomie 15%, a więc zakładający zarobek z każdego zakładu właśnie na tym poziomie (w stosunku do zainwestowanej w dany zakład kwoty).

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie – które warto sprawdzić?

Jeszcze przed rozpoczęciem opisywania cieszących się największą popularnością systemów bukmacherskich należy wspomnieć, że musimy skupić się wyłącznie na jednym i ściśle przestrzegać jego zasad na przestrzeni wymiernego czasu (nie tygodnia, ale przynajmniej miesiąca). Bardzo ważne jest, żeby nie mieszać wybranych systemów, a wybrany z nich zmienić tylko wtedy, kiedy przez dłuższy czas nie będziemy osiągać oczekiwanych przez nas wyników.

Płaska stawka

Jest to system cieszący się największą popularnością, głównie ze względu na swoją prostotę oraz wysoką skuteczność. W skrócie – polega na stosowaniu zawsze tej samej stawki, zależnej od naszego budżetu (może to być 10 złotych, ale i chociażby 100 złotych). Co bardzo istotne, musimy zwracać uwagę na to, by jeden zakład nie przekraczał 5% całego budżetu, jaki posiadamy na gry.

Największą zaletą systemu płaskiej stawki jest to, że nie mamy w niej możliwości zbankrutowania (przynajmniej w teorii). Jest prosta i przystępna, dlatego też nadaje się do stosowania również w przypadku najbardziej początkujących. Mimo wszystko jednak przynosi niewielki zysk. Jest jednak bezpieczna i za to ceniona. 

Zobacz również:

Stawka procentowa

Stawkowanie procentowe bardzo przypomina system płaskiej stawki – z tym, że skupia się bardzo na naszym budżecie. Rzeczą podstawową w tym systemie jest ustalenie konkretnego procentu naszego głównego kapitału, o który będą rosnąć nasze stawki w przypadku wygranej, a malec – w przypadku przegranej. Zakłada się, że nie powinien on przekraczać 2% całego budżetu. Najlepiej przedstawić to wszystko na konkretnym przykładzie:

  1. Nasz kapitał początkowy to 1000 złotych. Pobieramy z niego 2% (polecane początkującym).
  2. 2% naszego kapitału to 20 złotych – wykorzystujemy je na kurcie 3,00, a zatem stawiamy 60 złotych na wybrany typ.
  3. Jeżeli wygramy, będziemy posiadali 1060 złotych – to właśnie z tej kwoty pobierzemy 2% na nowy zakład, dalej postępując według schematu.
  4. Jeżeli przegramy, na naszym koncie będziemy mieli 940 złotych. Z tej kwoty będziemy brali 2%, a dalej podążali zgodnie z myślą schematu. 

Sam schemat pozwoli nam zarobić znacznie więcej, niż w przypadku płaskiej stawki, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Zwiększa się w nim również prawdopodobieństwo braku jakiegokolwiek zarobku. Sam w sobie wymaga też większych wyliczeń.

System Kelly’ego

System Keylly’ego to tak właściwie wzór (opracowany przez naukowca o takim właśnie nazwisku), za sprawą którego dopasowujemy optymalną stawkę na wybrane zdarzenie przy bazowaniu na tym, jakie jest (według nas) prawdopodobieństwo na trafienie wybranego typu. System ten umożliwia najbardziej optymalne zarządzanie naszym budżetem i pozwala na bardzo duży zarobek – wymaga od nas jednak dużej wiedzy w zakresie zakładów bukmacherskich, ale i na polu obstawianych dyscyplin (to my tutaj szacujemy, jaka jest szansa na wystąpienie naszego typu). Wzór Kelly’ego przedstawia się następująco:

Stawka = [ B × ( Sz × kr – 1) ] / (kr – 1)

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W tym przypadku B oznacza budżetSz to szanse na trafienie typu (wyrażane w procentach) a kr to kurs na wybrane przez nas spotkanie. System ten wymaga od nas największej ilości obliczeń i jest zdecydowanie najbardziej skomplikowany z wszystkich przedstawionych przez nas w naszym poradniku. Mimo wszystko jednak jest systemem, który zapewnia maksymalizację współczynnika tempa wzrostu i doskonale sprawdza się w szczególności w długim okresie. Jest jednak systemem przeznaczonym wyłącznie dla doświadczonych graczy, którzy po prostu wiedzą, co robią.

Ciąg Fibonacciego

Ciąg Fibonacciego został opracowany na początku… XIII wieku, w zupełnie innym celu, oczywiście. Miał posłużyć do opisywania rozmnażania królików w populacji. Został zaadaptowany do świata bukmacherskiego (ale nie tylko). W systemie tym znajdują się swoiste poziomy, stanowiące w tym przypadku stawkę. Wartość każdego poziomu odpowiada sumie dwóch poprzednich. Jeżeli więc zaczynamy od stawki 10 złotych, kolejne poziomy przedstawiają się następująco:

  • poziom 1 – 10 zł
  • poziom 2 – 10 zł
  • poziom 3 – 20 zł
  • poziom 4 – 30 zł
  • poziom 5 – 50 zł
  • poziom 6 – 80 zł
  • poziom 7 – 120 zł
  • poziom 8 – 200 zł
  • poziom 9 – 320 zł
  • poziom 10 – 520 zł (i tak dalej…)

Jeżeli nasz pierwszy zakład (z poziomu 1) okaże się przegrany, przechodzimy do kolejnego poziomu (drugiego). Jeśli kolejny będzie również przegrany, idziemy dalej (jesteśmy na trzecim poziomie i stawka wynosi 20 złootych). Jeżeli jednak wygramy, cofamy się o jeden poziom. Dwie wygrane z rzędu to zawsze rozpoczęcie ciągu od początku – dzięki nim nie musimy więc brnąć dalej i inwestować większych pieniędzy w kolejne poziomy.

legalny poker online w polsce
Legalne gry karciane z bonusem w Betgames STS

Wadą tego systemu jest zdecydowanie to, że jest nieodporny na długie serie porażek. Wymaga też od nas dużego kapitału, zależnego w pełni od tego, czy wygrywamy. Najlepiej stosować go w połączeniu z odpowiednio wysoką wiedzą (lub też intuicją) na temat spotkań, które obstawiamy. Choć system ten jest w stanie zapewnić duży zysk, jest on bardzo narażony również na stratę kapitału – dlatego też należy wcześniej przetestować, czy sprawdza się w naszym przypadku.

Który system bukmacherski jest najlepszy do obstawiania zakładów?

Odpowiedź na pytanie „który system jest najlepszy?” jest bardzo ciężka, gdyż każdy z nich znajduje swoich zwolenników. Zamiast więc mówić o tym, który jest najlepszy ze wszystkich, powinno się określać, który najlepiej sprawdza się u typerów o określonym poziomie doświadczenia. Tak oto początkującym poleca się systemy bukmacherskie mało skomplikowane, nie wymagające dużej wiedzy w bukmacherce i takie, które nie zniechęcają, a raczej oferują stały zarobek – nawet jeśli nie znajduje się on na poziomie, do którego finalnie każdy chce dążyć. Do takich przyjaznych początkującym systemów zalicza się między innymi „płaska stawka” oraz „stawka procentowa”, o których wspomnieliśmy powyżej (choć ta druga jest nieco bardziej skomplikowana, więc można ją nazwać taką dla średnio-zaawansowanych).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Bardziej zaawansowani i zaznajomieni z branżą bukmacherską użytkownicy wymagają systemów, które będą w stanie zmaksymalizować ich zarobek i wykorzystać w pełni ich wiedzę w branży. Dlatego właśnie tacy gracze polegają zazwyczaj na takich systemach, jak system Kelly’ego czy system Cover. W ich przypadku w grę wchodzą również tak zwane valuebety (czyli takie spotkania, w przypadku których – naszym zdaniem – ogromne szanse na wygraną ma drużyna niefaworyzowana przez bukmachera, ale posiadająca bardzo wysoki kurs) oraz doskonała znajomość dyscyplin sportowych, w obrębie których działają, pozwalająca im oszacować, jak prawdopodobne jest dane rozstrzygnięcie wybranego spotkania.

Czy systemy bukmacherskie to gwarancja zysku?

Wybór systemu bukmacherskiego, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku zależy od wielu czynników. Jednym z tych podstawowych jest to, jakie jest nasze doświadczenie właśnie na polu bukmacherskim – wiadome jest bowiem, że na samym początku będziemy woleli skorzystać z czegoś prostego do zrozumienia i zastosowania, a dopiero po sprawdzeniu schematu działania i opanowaniu świata bukmacherskiego zapragniemy postawić na coś bardziej skomplikowanego. W tym wszystkim liczy się jednak wiele innych czynników. Zanim zatem wybierzemy system bukmacherski, idealny dla siebie, upewnijmy się, że mamy wystarczającą (pod względem naszych własnych wymagań) wiedzę na temat zarówno świata bukmacherskiego, jak i dyscypliny, w obrębie której będziemy się poruszać. Tylko wtedy zapewnimy sobie maksymalne wykorzystanie danego systemu, a w konsekwencji i sukces finansowy.

5 / 5. Ocen: 14

Podobne artykuły

Back to top button