Jak obstawiać sporty wirtualne u bukmacherów? TOP 5 wskazówek!

Częścią oferty, jaką przedstawiają swoim klientom polscy bukmacherzy online już od kilku lat są rozmaite usługi dodatkowe. Tą, która powstała zdecydowanie najwcześniej są tak zwane sporty wirtualne, które aktualnie cieszą się też największą popularnością wśród obstawiających z naszego kraju. Ale czym one tak właściwie są? Jak je obstawiać, by być w tym skutecznym i jakie sporty pozwalają typować działający w Polsce legalni bukmacherzy? Poniżej TOP 5 wskazówek i praktycznych rad dla początkujących typerów sportów wirtualnych w zakładach bukmacherskich.

sporty wirtualne jak obstawiać
Jak obstawiać sporty wirtualne u bukmacherów? TOP 5 wskazówek!

Sporty wirtualne u bukmacherów – czym tak właściwie są?

Mianem sportów wirtualnych (czasem określanych inaczej, zależnie od bukmachera) określa się usługę, w której typuje się spotkania sportowe w całości opracowane i zaprezentowane przez komputer. Zasady są dokładnie takie same, jak przy klasycznym obstawianiu – z tym jednak, że w przypadku sportów wirtualnych mecze rozgrywane są “skrótowo” (maksymalnie kilka minut każdy), a nam serwowane są tylko najlepsze akcje, które miały w nich miejsce. Hipotetycznie, oczywiście, gdyż nad przebiegiem każdego ze spotkań czuwają algorytmy komputerowe. To wszystko umożliwia nam bardzo szybkie zawieranie zakładów i równie wartkie rozwiązywanie kuponów. Musimy jednak pamiętać, że może jednocześnie prowokować do zbyt częstych zakładów – warto więc kontrolować się w czasie obstawiania.

Usługa sportów wirtualnych w Polsce debiutowała w 2017 roku, wtedy oferując zaledwie kilka dyscyplin i ograniczoną formułę. Dziś jest znacznie bardziej rozbudowana i zróżnicowana.

Spotkania, które obstawiamy w ramach sportów wirtualnych są zaprezentowane w formie wizualnej i w większości przypominają grę wideo. Sama transmisja ma tutaj jednak marginalne znaczenie – większe mają statystyki. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę nikt nie ma pojęcia, w jaki sposób działają algorytmy i na jakiej podstawie ustalają wyniki. Oczywiście z naszej perspektywy nie ma to większego znaczenia. Można więc powiedzieć, że w całej usłudze bazujemy przede wszystkim na losowości.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Warto wspomnieć, że wygląd i struktura sportów wirtualnych zależy przede wszystkim od dostawcy, z usług którego korzystają konkretni bukmacherzy online. Właśnie dlatego przykładowa piłka nożna będzie wyglądała zgoła odmiennie w Fortunie i w STS. Wybrane firmy bukmacherskie, jak chociażby Superbet, dają nawet dostęp do usług pochodzących od różnych dostawców. Sami wybieramy u nich, czy chcemy obstawiać wyścigi konne zaprojektowane przez firmę nsoft, czy też te pochodzące od firmy GoldenRace. To usługodawca zewnętrzny dba o wyniki spotkań i dostarczanie kursów bukmacherowi. Czysto teoretycznie więc, buk zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem zakładów i nie ma wpływu na to, jaki będzie wynik. Podążając za teorią jednak można zgadywać, że sporty wirtualne mogą opracowywać wyniki meczów tak, aby buk nie przegrał (czyli wyszedł na plus, biorąc pod uwagę wszystkie zawarte na dany mecz zakłady). Dla nas nie ma to jednak większego znaczenia. W końcu sami nie wiemy, który rynek jest tym popularniejszym.

Warto wiedzieć: jak pokazuje historia (ale też powstanie lig i licencyjnych sportów wirtualnych, o których powiemy w odpowiednim akapicie), sporty wirtualne stale się zmieniają i ewoluują. Można się spodziewać, że polscy bukmacherzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w ich kontekście, a w przyszłości pojawi się w nich wiele nowości.

Jak obstawiać sporty wirtualne? TOP 5 wskazówek na początek!

Obstawianie sportów wirtualnych u bukmacherów w wielu aspektach przypomina typowanie standardowych dyscyplin sportu. Technicznie rzecz ujmując nie różni się niczym – w końcu wybieramy rynek, który pojawia się na kuponie. Z tym jednak, że musimy robić to w tempie adekwatnym do formuły całej usługi. Aby więc postawić na sport wirtualny, powinniśmy:

 1. Wybrać dyscyplinę, która nas interesuje – w dalszej części wpisu publikujemy te, które są dostępne u większości polskich bukmacherów.
 2. Wskazać spotkanie, na które chcemy postawić. Domyślnie obstawiamy mecz, który rozegra się za chwilę (specjalny licznik odlicza czas do jego rozpoczęcia). W większości przypadków jednak do obstawiania możemy wybrać nawet mecze, które rozegrają się za kilka “kolejek”.
 3. Wybrać rynek, na który chcemy postawić. Choć tym najpopularniejszym jest to, kto wygra dane spotkanie, polscy bukmacherzy online pozwalają na wybór wielu innych. Po wyborze rynku, ten pojawi się w naszym podglądzie kuponu.
 4. Ustalić stawkę. Stawka będzie wpływała na wysokość naszej potencjalnej wygranej (którą zobaczymy też w okienku podglądu kuponu).
 5. Zawrzeć zakład poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk. Możemy też dodać do kuponu kilka innych rynków (ale nie takich wykluczających się) ze sportów wirtualnych, by utworzyć kupon AKO.
sts sporty wirtualne
Sporty wirtualne u najlepszego bukmachera STS

Pamiętajmy oczywiście, że aby typować, musimy mieć na to odpowiedni budżet. Jeśli zaś chcemy robić to skutecznie, powinniśmy zadbać o maksymalne zwiększenie naszych szans. Koniecznie więc przeanalizujemy wyniki ostatnich spotkań, ale też tabelę ligi wirtualnej (jeśli mamy z taką do czynienia). Oceńmy szanse na zwycięstwo każdego z zespołów, ale też weźmy pod uwagę kursy bukmacherskie. W przypadku sportów wirtualnych to one są jednym z najważniejszych dla nas współczynników.

Jakie sporty wirtualne oferują polscy bukmacherzy?

Bukmacherzy online, którzy działają w Polsce już dawno zadbali o to, by w swojej usłudze sportów wirtualnych zawrzeć wiele dyscyplin, które mogą obstawiać ich klienci. Oferta bukmacherów bowiem jest niezwykle bogata. Zdecydowanie najpopularniejsza w tym przypadku jest piłka nożna i wiele różnych jej wariantów. W tym najbardziej standardowym po prostu obstawiamy mecz – czy to wskazując na jego wynik, czy też wybierając inny rynek na zakłady. W innym zaś, również dość popularnym, typujemy wyłącznie rzuty karne. W tym przypadku interesują nas indywidualne umiejętności zawodników, a nie drużyn.

UWAGA: Polski bukmacher Fuksiarz to: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrałeś zakład!), Cashback bez limitu (wypłata od razu bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

Popularną opcją w kontekście sportów wirtualnych jest też koszykówka, którą obstawia się podobnie, jak piłkę nożną. Oczywiście należy powiedzieć, że bukmacherzy online w sportach wirtualnych mogli sobie pozwolić na wdrożenie wielu dyscyplin, które nie znajdują się w ich standardowej ofercie. Dlatego też popularne są u nich wyścigi samochodowe, wyścigi konne i wyścigi chartów, których w większości przypadków nie znajdziemy w standardowej ofercie.

Ligi wirtualne i oficjalne sporty wirtualne u najlepszych bukmacherów

Najlepsi bukmacherzy online poszli o krok dalej i poza standardowymi sportami wirtualnymi oferują również takie, które są bardziej usystematyzowane. Rozgrywki w ich obrębie toczą się zatem w takiej samej formule, jak w przypadku ich odpowiedników ze świata rzeczywistego. Najłatwiej jest zobrazować to na przykładzie piłki nożnej. W wirtualnym jej odpowiedniku mamy do czynienia z właściwą ligą (i tabelą ligową), w której kolejne zespoły chcą zaistnieć. Z meczu na mecz możemy więc obserwować, jak zajmują różne miejsca i jak tworzą się faworyci do tytułu mistrzowskiego. Stwarza to wiele możliwości do analizowania kolejnych meczów – zwłaszcza że widać jest, że pozycje w tabeli ligowej rzeczywiście mają wpływ na to, jak grają poszczególne zespoły. Drużyna z pierwszego miejsca najczęściej więc bezproblemowo wygra z zespołem plasującym się na ostatniej lokacie. Statystyk jest więcej, choć zależy to przede wszystkim od konkretnego bukmachera.

STS online nowy kod promocyjny
Nowe bonusy w STS online – Aktualny kod promocyjny: BETONLINE

W zdecydowanej większości dyscyplin w sportach wirtualnych mamy do czynienia ze zmyślonymi rozgrywkami, które odbiegają od rzeczywistości nie tylko pod względem sposobu ich przedstawienia, ale również jeżeli chodzi o takie aspekty, jak nazwy klubów, stadionów i wielu innych rzeczy. Niektórzy bukmacherzy online jednak i tutaj zaskoczyli, wykupując oficjalną licencję i prezentując rozgrywki z wszystkimi zastrzeżonymi prawnie nazwami w ich ramach. Tak zrobiło na przykład STS, w którym obstawić możemy wirtualne rozgrywki w Bundeslidze. Postawimy w nich na przykład na zwycięstwo Bayernu Monachium czy Borussii Dortmund.

UWAGA: W Superbet z kodem promocyjnym „BETONLINE” dodatkowy freebet 34 PLN + cashback 3720 PLN po rejestracji na www.Superbet.pl.

Co istotne, w przypadku tego konkretnego bukmachera i tych rozgrywek symulację komputerową zastąpiły rzeczywiste fragmenty meczów historycznych. Skróty meczów to zatem zlepka najlepszych akcji, do których dochodziło w rzeczywistych spotkaniach dwóch zespołów biorących udział w konkretnej rywalizacji. Sprawia to, że całość wygląda znacznie bardziej realistycznie – i taka jest w rzeczywistości. Przenosi to obstawianie sportów wirtualnych na zupełnie nowy, lepszy poziom.

Zobacz również:

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania sportów wirtualnych

Ofertę zakładów na sporty wirtualne mają niemal wszyscy legalni bukmacherzy online w Polsce. Oczywiście nie u każdego z nich warto obstawiać wirtualki, ale zdecydowana większość z nich oferuje na tyle dużo, że nie powinniśmy mieć kłopotu ze znalezieniem buka z doskonałą ofertą na wirtuale. Poniżej 3 firmy, które naszym zdaniem idealnie nadają się do obstawiania sportów wirtualnych, a przy tym posiadają opinie i promocje na najwyższym poziomie.

 1. STS – bardzo bogata oferta i wysokie bonusy na start z kodem promocyjnym BETONLINE, rejestracja na www.STS.pl,
 2. Fortuna – doświadczona firma, która stawia na sporty wirtualne, wielu graczy obstawia właśnie tam, teraz z kodem BETONLINE ponad 2000 PLN bonusów, rejestracja na www.eFortuna.pl,
 3. Betfan – kapitalne promocje i bonusy, również na obstawianie sportów wirtualnych, warto sprawdzić. Kod BETONLINE, rejestracja na www.Betfan.pl.

Fakty na temat sportów wirtualnych – co warto wiedzieć przed obstawieniem kuponu?

Jako że nie każdy może (i musi) być zaznajomiony ze sportami wirtualnymi, warto przedstawić kilka faktów na ich temat. Tak, aby szybko pojąć, na czym one tak właściwie polegają i co powinniśmy wiedzieć właśnie na ich temat. Poniżej – kilka z takich podstaw, o których po prostu trzeba wiedzieć chcąc je obstawiać.

 • Sporty wirtualne to usługa dodatkowa, którą aktualnie oferuje zdecydowana większość polskich bukmacherów. Aby je obstawiać, trzeba posiadać u nich własne konto.
 • Typowanie sportów wirtualnych odbywa się przy użyciu podstawowego salda.
 • U zdecydowanej większości bukmacherów nie można łączyć zakładów na sporty wirtualne z tymi ze standardowej oferty. Oznacza to, że nie można budować kuponów zawierających zakład na prawdziwy mecz i ten z oferty wirtualnej. Można za to tworzyć kupony AKO w całości zbudowane na rynkach ze sportów wirtualnych.
 • Sporty wirtualne są dostępne całą dobę, każdego dnia tygodnia i roku. Możemy więc po nie sięgać w dowolnym momencie.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
 • Jeden zakład w sportach wirtualnych rozwiązywany jest w przeciągu zaledwie kilku minut.
 • Nad sportami wirtualnymi czuwają algorytmy komputerowe – większość rzeczy zależy od nich, choć bywają one usystematyzowane (jak w przypadku lig), przez co możliwa jest pewna analiza i zwiększanie własnych szans w zakładach.
 • Sporty wirtualne możemy obstawiać nie tylko w serwisach głównych bukmacherów, ale też w ich aplikacjach mobilnych. Rzadko kiedy mamy taką możliwość w punktach stacjonarnych.
 • Większość bonusów bukmacherskich (w tym te powitalne) możemy wykorzystać również w ofercie na sporty wirtualne.
 • W każdej chwili możemy przejrzeć dokładną historię rozegranych meczów w danej dyscyplinie (zwykle w sekcji Wyniki), a nawet obejrzeć ponownie ich nagranie. Dzięki temu mamy pewność, że przy tak szybkiej formule usługi nie przegapimy tego, na co postawiliśmy.

5 / 5. Ocen: 11

Podobne artykuły

Back to top button