Finał Mistrzostw Europy w amp futbolu nie dla Polski – Biało-Czerwoni zawalczą o brązowy medal

Po zaciętej walki do ostatniej sekundy reprezentacja Polski w amp futbolu przegrała w dzisiejszym spotkaniu półfinałowym Mistrzostw Europy. Uległa reprezentacji Hiszpanii, która wygrała przewagą zaledwie jednej bramki (2:1). Choć spotkanie było zdominowane przez Biało-Czerwonych, w ostatnich jego chwilach zabrakło im skuteczności. Już jutro zagrają o brązowy medal właśnie w meczu o trzecie miejsce.

Finał Mistrzostw Europy w amp futbolu nie dla Polski – Biało-Czerwoni zawalczą o brązowy medal

Mecz z Hiszpanią nie układał się fortunnie dla naszej reprezentacji. Choć Biało-Czerwoni wyraźnie dominowali w spotkaniu i od początku starali się zagrozić swoim rywalom, dali strzelić sobie bramkę i musieli gonić wynik. Sytuację uratował Bartosz Łastowski, który strzelił przepięknego gola z rzutu wolnego. Niestety, ale Hiszpania znów zerwała się do ataku, który finalnie okazał się dla niej zwycięski. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 1:2. Hiszpania była przeciwnikiem, którego doskonale znaliśmy – w końcu graliśmy z nim zaledwie kilka dni wcześniej, w fazie grupowej. Tamto spotkanie układało się jednak zgoła odmiennie, na korzyść drużyny przeciwnej. Dziś nasze zwycięstwo wisiało w powietrzu, choć ostatecznie nie udało nam się go osiągnąć.

Rosja rozegrała dziś znacznie bardziej wyrównane spotkanie, w którym walczyła dzielnie, a ostatecznie przegrała wysoko, bo wynikiem 2:5. Wcześniej Rosjanie pokonali w grupie Niemców i Belgów (co ciekawe, oba te spotkania wynikiem aż 7:0) oraz Irlandczyków (2:0). W ćwierćfinale zaś okazali się lepsi od reprezentacji Włoch, którą zdominowali, a nad którą ostatecznie wygrali 2:0. Jutro zagrają przed naszą publicznością. Bukmacherzy już przyjmują zakłady na to spotkanie.

Rywalem Polaków w meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Europy w amp futbolu będą – jak już wspomnieliśmy – Rosjanie, którzy przegrali swoje dzisiejsze spotkanie półfinałowe z Turcją. Finał zaś stoczony zostanie właśnie między Turcją a Hiszpanią. Początek meczu Polska – Rosja już o godzinie 17:30. Turcja zawalczy z Hiszpanią dwie i pół godziny później, o 20:00. Będzie tym samym broniła swojego tytułu.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

Back to top button